TED Bodrum Koleji öğrencileri resim sergisi Oasis’te

TED Bodrum Koleji öğrencileri karma resim sergisi 29 Aralık 2012 – 10 Ocak 2013 tarihleri arasında Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi’nde Bodrumluların beğenisine sunuluyor

TED Bodrum Koleji öğrencileri resim sergisi Oasis’te

TED Bodrum Koleji öğrencilerinin eserlerinden oluşan 1’inci TED Bodrum Koleji karma sergisi yarın (29 Aralık) Oasis Alışveriş Merkezi’nde açılıyor. Okul açılışından bu yana görsel sanatlar öğretmenleri eşliğinde yaratıcılıklarını konuşturan tüm yaş seviyelerindeki öğrencilerin yarattıkları yüzlerce eser bir sergiye zor sığdı.

17 Eylül’de faaliyete geçen TED Bodrum Koleji öğrencilerinin yaratıcılıkları daha şimdiden iki uluslararası bienal’e konu oldu. Geçtiğimiz ay gerçekleşen 1’inci Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali ve 2’nci İstanbul Çocuk & Gençlik Sanat Bienali’nde öğrencilerin farklı sanat disiplinleriyle hazırladıkları çalışmalar sergilenmiş ve yoğun ilgi görmüştü.

Gençlerin farklı malzeme, teknik ve ifade biçimleriyle özgürce yarattıkları çalışmalar şimdi de Bodrum halkının beğenisine sunuluyor.

TED Bodrum Koleji Müdürü Fırat Asyalı “2012-2013 akademik yılında okul öncesinden 6’ncı sınıflara kadar eğitime başlayan TED Bodrum Koleji’nde öğrencilerinin akademik derslerden müziğe, spordan sanata tüm alanlardaki gelişimlerini çok önemsiyoruz. Açılan bu karma sergi ile TED Bodrumlu öğrencilerin görsel sanatlar alanındaki yeteneklerini sergilemeyi amaçlıyoruz. Öğrencilerimizin sanatsal ürünlerinin, Bodrum’un yaşam merkezi haline gelmiş Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi’nde Bodrum halkı ile buluşuyor olması bizleri çok heyecanlandırıyor” dedi.    

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi Yönetimi, Botim AŞ Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Mazhar Vardar ise “Bir TED Koleji mezunu olarak, açılışından kısa bir süre sonra başarılı çalışmalara imza atmaya başlayan TED Bodrum Koleji öğrencilerini, öğretmenlerini ve yöneticilerini kutluyor ve gelişerek devam edeceğine inandığım bu ilk karma sergilerini Oasis’te açacak olmalarından mutluluk duyuyorum” dedi.

Sanatseverler Oasis Alışveriş Merkezi Hurmalı Cadde’de yer alacak sergiyi 29 Aralık 2012 - 10 Ocak 2013 tarihleri arasında gezebilir. Serginin açılışı yarın saat 12.30’da gerçekleştirilecek. Sergi açılışı öğrencilerin kısa müzik etkinliği ile renklendirilecek.