Tech Drone Ligi’nde bu yıl Forum İstanbul’da dünya rekoru kırılacak

2016 yılında kurulan Tech Drone League ve TDL Drone Sporları Kulübü’nün Türkiye Hava Sporları Federasyonu onayı ile organize ettiği 4 etaptan oluşan drone yarışları liginin birinci etap yarışı 16-17 Haziran’da Forum İstanbul’da başlayacak

Tech Drone Ligi’nde bu yıl Forum İstanbul’da dünya rekoru kırılacak

Forum İstanbul, Tech Drone Leauge birinci etap yarışına ana sponsorluğu ile drone sporuna da destek oluyor. Etkinlikte; pilotlar quad droneları, FPV (First Person View) ve özel radyo kumandalarıyla heyecan dolu performanslar sergileyecek. Kurulduğundan bu yana ilklere imza atan TDL, 2018’in birinci etap yarışında drone pilotlarını ilk kez 200 bin kişilik izleyicinin karşısına çıkaracak.

 

Forum İstanbul’da belirlenen alandan kalkan drone kameralarından, görüntüyü takip eden pilotlar, özel tasarlanmış pisti en kısa sürede tamamlamak için kıyasıya mücadele edecek. Pilotların gözlüğündeki görüntü ekranlarda verilirken seyirciler de pilotlarla aynı heyecanı yaşama imkanı yakalayacak.

 

Babalar Günü ve Bayram’da renkli ve hızlı 2 gün

2 gün sürecek olan yarışlara ek olarak Tech Drone League, tüm izleyiciler için zengin, interaktif, teknolojik içerikler de hazırladı. Maker standları, giyilebilir VR deneyimi, drone deneyimleme alanları, kişisel taşıma araçları, RC araçlar, DJ’ler, dans gösterileri, sahne şovları, e-spor turnuvaları, drone simülatörleri ve pek çok sürpriz 16-17 Haziran’da Forum İstanbul sponsorluğunda katılımcıları bekleyecek.

 

TDL 1’inci Etap Ana Sponsoru Forum İstanbul, yarışmada birinciye 1000 TL, ikinciye 750 TL, üçüncüye ise 500 TL’lik hediye çeki sunacak.

 

Extreme yarış pisti ve en hızlı pilotlarla bir başka deneyim

Tech Drone League’in 2017 yılında 280 bin kişinin katılımı ile gerçekleştirdiği 16 etkinlikten sonra 2018 sezonunda hedefi 1 milyon kişi olarak açıkladı. 0’dan 200 kilometre hıza 1,5 saniyede ulaşabilen droneların hızlarına bu yıl Forum İstanbul’a yayılmış özel engellerle dekore edilmiş zorlu bir pist heyecanı da ekleniyor. Dünyaca ünlü profesyonel drone yarış pilotu Vince İrie / Jedeye FPV, 2017’den sonra bir kez daha Tech Drone League yarışları için konuk oluyor.

 

Forum İstanbul, tüm etkinlik katılımcılarını Hollanda’da yayınlanan Voice of Holland yarışma programının finalistlerinden biri olarak da tanınan Jedeye’ın yarış pistindeki ve sahnedeki sürprizlerine hazırlıklı olmaya davet ediyor.