Tchibo’dan yepyeni bir konsept: TchiboBarista

Tchibo’dan yepyeni bir konsept: TchiboBarista

Kahve tutkusu ve benzersiz iş modeliyle Türkiye’de 15. yılını kutlayan Tchibo, yepyeni bir deneyim sunduğu ve kahveye daha fazla odaklandığıTchiboBarista mağazasını hizmete açtı. Akaretler Sıraevler’in tarihi dokusunda Tchibo’nun 70 yıllık köklü kahve geçmişini yansıtanTchiboBarista, müşterilerine kahve çeşitlerinin yanı sıra kahve yanında tüketilebilecek lezzetli yiyecek ve atıştırmalıklar da sunacak. Yeni konsept mağazalarındakahve severleri kahveden sunuma benzersiz bir kahve deneyimi beklediğini söyleyenTchibo Türkiye Genel Müdürü Tuba Yapıncak, Akaretler’e de yepyeni bir soluk katacaklarını belirtti.

70 yıl önce kahve tutkusuyla kurulan Tchibo, bu tutkusunu yeni konsept mağazası TchiboBarista ile sürdürüyor. İstanbul Akaretler’de kahve severlere hizmet vermeye başlayan TchiboBarista, 150 metrekarelik bir alanda, şık ve konforlu dekorasyonuyla müşterilerine yeni nesil kahve hizmeti sunuyor.

“TchiboBaristaTchibo’ya özgü bir kahve keyfiyaşatacak”

TchiboBarista’da kahve severleri; Brezilya’dan Afrika’ya, Guatemala’dan Kolombiya’ya, dünyanın dört bir yanından gelen kahveler bekliyor. Çekirdek ve her damak tadına uygun  kahvelerinin yanı sıra Tchibo’nun farklı modellerdeki pratik kullanımlı ve şık kahve makineleri de TchiboBarista’da yerini alıyor. Taze, sağlıklı ve trend atıştırmalıklar, farklı damak tatlarına hitap eden glutensiz, vegan ve organik yiyecek alternatifleri de TchinoBarista’daziyaretçilere kahve dolu ve keyifli vakit geçirmeyi vaat ediyor. Tchibo’nun kahvelerinde tutkunun yanı sıra uzmanlık, yıllara dayanan tecrübe ve kalite olduğunu söyleyen Tchibo Türkiye Genel Müdürü Tuba Yapıncak, “Tchibo’nun kuruluşu kahveye dayanıyor. Bu uzmanlığımızı kahveden sunuma, tamamıylakahve odaklı yeni bir konseptte kahve severlerle paylaşmak istedik. Tchibo mağazalarının her hafta değişen gıda dışı ürün konseptinden farklı olarak TchiboBarista’da baştan sona bir kahve atmosferi ve hizmeti sunarak, genç kahve severlere ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

“Kahve uzmanlığımızı TchiboBarista’da göstereceğiz”

Benzersiz ve özgün iş modelleri ile sektörde fark yarattıklarını söyleyen Yapıncak, “TchiboBarista konsepti de tamamen Tchibo’ya özel, kahve uzmanlığımızı paylaşacağımız bir konsept. Tchibo’nun 70 yıldır süregelen kahveci kimliğini daha çok vurgulayacağımız; kaliteli kahveleri, şık kahve makineleri, rahat ve ferah dekorasyonu, uzman baristaları ve kahvenin yanında lezzetli yiyeceklerlemüşterilerimize benzersiz bir deneyim sunacağımız, sıcacık bir ortam yarattık. Kahveyi kalitesiyle, lezzetiyle, kokusuyla ve sunumuylamüşterilerimize kelimenin tam manasıyla deneyimletmek ve yaşatmak istiyoruz. Ayrıca Akaretler Sıraevler’in bu tarihi dokusu da Tchibo’nun köklü geçmişi ile çok güzel örtüşüyor. Akaretler’e yepyeni bir soluk ve benzersizbir konsept getiriyoruz.” diye konuştu. Yapıncak, önümüzdeki dönemde bu konseptle yeni mağazalar açacaklarının ve kahve odaklı yatırımlarının devam edeceğini kaydetti.