Tavuk Dünyası hızla büyümeye devam edecek!

26 Eylül 2017 Salı

Tavuk Dünyası, 2012 yılında ilkini İstanbul’da hizmete açtığı ve aynı yıl 12’ye ulaşan restoran sayısını hızlı bir ivmeyle 5 yılda Türkiye’nin 31 ilinde 130 restorana çıkardı. Şirket aynı zamanda restoranlarında sunduğu ödüllü lezzetleri ve kaliteli hizmetleriyle de müşteri memnuniyeti seviyesini yüzde 96’ya taşıdı

tavuk-dunyasi-hizla-buyumeye-devam-edecek

Özel tariflerle hazırlanmış tavuk ağırlıklı menülerini uygun fiyata, konforlu ve şık restoranlarında sunarak yeme – içme sektöründe kendine yepyeni bir kulvar açan Tavuk Dünyası, kesintisiz ve güçlü büyümesini sürdürüyor. İlk restoranını, yüzde 100 Türkiye’de geliştirilen bir konseptle İstanbul’da açan Tavuk Dünyası, geçen 5 yıl içinde gerçekleştirdiği büyümeyle Türkiye’nin 31 ilinde 130’dan fazla restoranıyla müşterilerine ödüllü lezzetler sunan bir zincir haline geldi. Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu: “Geride bıraktığımız 5 yıl içinde ciddi bir başarı öyküsüne imzasını atan şirketimiz, 2017 yılında da kesintisiz büyümesini sürdürüyor. 2017 yılı sonu için hedefimiz 144 restorana ve 300 milyon TL’yi aşan bir ciroya ulaşmak. Önümüzdeki 3 yıl içinde yapacağımız yatırımlarla da yurt içinde 200’den fazla restorana ve 600 milyon TL’nin üzerinde bir ciroya ulaşmayı hedefliyoruz.” açıklamasını yaptı.

 

Şirketin kuruluşundan bugüne uzanan yatırım ve çalışmalarının genel bir değerlendirmesini yapan Mumcu: “Markamız sahip olduğu konseptle yeme-içme sektörüne yepyeni bir soluk getirirken; kendine de sektörde yeni bir kulvar açtı. Gizli reçetelerle hazırlanmış çok özel lezzetlerimizle müşterilerimizi konforlu ve keyifli bir restoran atmosferinde ağırlıyoruz. Üstelik bu keyifli deneyimi kendilerine‘uygun bir fiyat’ ile yaşatıyoruz. Gerek müşterilerimiz gerekse de restoran yatırımcılarımız tarafından ciddi bir ilgiyle karşılanan bu konsept; her yıl giderek artan ciddi büyümeleri de beraberinde getirdi. 2012-2015 yılları arasında kaydettiğimiz yüzde 532’lik büyüme ile ‘Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Araştırması’nda 1’inci sırada yer aldık. 2016 yılı sonu itibarıyla gerçekleşen yüzde 51’lik büyümeyle ciromuzu 200 milyon TL seviyelerinin üzerine taşıdık. Önemli hedeflerle girdiğimiz 2017 yılında da büyümeye devam ediyoruz. Yılın başında 105 olan şube sayımızı, ağustos sonu itibarıyla 130’a taşıdık. Yine aynı dönemde ciroda 210,5 milyon TL’ye ulaştık. Yılın son çeyreğinde yapacağımız yeni yatırımlarla hedefimiz yılı 144 şube ve 300 milyon TL’nin üzerinde bir ciro ile kapatmak.” dedi. Bunun yanında cadde mağazalarına önem vereceklerini de açıklayan Mumcu, en çok ciro yapan mağazalarının İzmir Optimum AVM mağazası olduğunun da altını çizdi.

 

Gelecek 3 yıl için belirlenen hedeflerle ilgili de kısa bir değerlendirme yapan Volkan Mumcu: “Franchise yapımızı daha da büyüterek Türkiye’nin farklı bölgelerindeki yeni ve potansiyel yatırımcılara ulaşmak üzere çalışıyoruz.  Her yıl en az 30 yeni restoran açarak önümüzdeki 3 yıl içinde 200’den fazla restorana ve 600 milyon TL’nin üzerinde bir ciroya ulaşmayı hedefliyoruz.”dedi.

 

Tavuk Dünyası’ndan yüzde 96’lık müşteri memnuniyeti seviyesi

 Bu yıl Ipsos ile birlikte yaptıkları bir tüketici araştırmasının sonuçlarını da paylaşan Mumcu: “Araştırmamızla elde ettiğimiz veriler sonucunda gururla ifade etmek isterim ki; müşteri memnuniyeti seviyemiz yüzde 96 oranına ulaşmış durumda. Bu vesileyle en önemli değerimiz olan müşterilerimizle aramızda bu derece kuvvetli bir bağ oluşturmamızı sağlayan lezzetlerimizin yaratıcılarına, tüm restoran çalışanlarımıza, yatırımcılarımıza ve Tavuk Dünyası ailesine teşekkür etmek istiyorum.” dedi. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri