Tat Gıda genel müdürü en güçlü kadın CEO’lar arasında

Ekonomist Dergisi tarafından bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” araştırmasında, 17’nci sırada yer alan Tat Gıda AŞ Genel Müdürü Arzu Aslan Kesimer ödülünü, Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin’in elinden aldı

Tat Gıda genel müdürü en güçlü kadın CEO’lar arasında

Ekonomist Dergisi tarafından, kadın üst düzey yöneticilerin, temsil ettikleri şirketlerin cirosuna göre sıralandığı “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” araştırmasında sıralamaya girenler ödüllerini, 5 Eylül 2018’de Conrad Oteli’nde gerçekleştirilen 50 Güçlü Kadın CEO Zirvesi’nde aldılar. “Farkı Nasıl Yarattılar” konulu liderler oturumunun yanı sıra başarı hikâyelerine de yer verilen zirve ödül töreni ile son buldu.

 

Araştırma sonuçlarına göre 17’nci sırada yer alan TAT Gıda Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Arzu Aslan Kesimer, gençlere özellikle de genç kadınlara iş hayatlarında başarılı olmaları için iyi bir planlama yapmalarının yanı sıra şu tavsiyelerde bulundu: “Kim ne söylerse söylesin başarının en önemli anahtarı çalışmak. Emek olmadan başarı gelmiyor. Kariyer planlaması değil kişisel gelişim planlaması yapın. Bir lider olarak, sizin karbon kopyanız olan, sizi onaylamaktan, her görüşünüzü desteklemekten öteye geçmeyecek insanlardan ekip kurmayın. Bu hem sizi, hem işi geriletir, en iyi ihtimalle yerinde saydırır. Bazen işler ters gidebilir. Yeniden denemek ve gerekirse sabırla baştan başlamak gerek. Baştan başlamak için de pozitif olmak şart. Pozitif olmak ise romantik bir iyimserliğin ötesinde gayret ve sebat gerektirir. Çalışmak çok önemli ancak aile, sosyal hayat ve dostlar da bir o kadar önemli; onların varlığının dengeyi sağladığını bilmek ve iş-özel yaşam dengesini kurabilmek çok önemli.”

 

YKDD Başkan Yardımcısı görevini de yürüten Arzu Aslan Kesimer,  önümüzdeki dönemde kadınların iş hayatına katılımını destekleyen oluşumlarda aktif rol almaya devam edeceğini söyledi.