Tarım gündemi bu fuarda belirlenecek

10 Ocak 2014 Cuma

Fresh Türkiye Fuarı ve Tohumculuk Fuarı iki paralel organizasyon olarak bu sene 4’üncü kez, CNR Fuar Merkezi'nde 10-12 Ocak günleri arasında gerçekleşecek

tarim-gundemi-bu-fuarda-belirlenecek

Her iki fuar da ulusal çapta düzenlenirken 4. yılla birlikte uluslararası nitelik kazandı. Fuar organizatörü olan Start Fuarcılık'ın sahibi Musa Öztürk, “Fuarın amacı Türkiye'yi ülkeler arasındaki sınırlarını ortadan kaldıran, tarım yatırımlarının ve küresel tarımsal girişimin odağı haline getirmektir” diye konuştu.

Öztürk, “Dünya çapında gündemde olan bir konu var, nüfusun beslenmesi konvansiyonel yöntem ve tekniklerle hızla artan dünya nüfusunu beslemek mümkün değil, bütün ülkeler daha çok sağlıklı ve daha ucuz gıda üretebilmenin yollarını arıyorlar. Ülkemiz tarım alanında teknoloji üreten bir ülke değil. Bu işlerin 2 temel kolu vardır. Birincisi temel üretim teknikleridir. İkincisi de bu tekniklerden yararlanarak ortaya çıkarılan yeni sebze ve meyve çeşitler, yeni tohumlar, yeni tüketim alışkanlıklarının oluşturduğu talebi karşılayacak inovatif ürünlerdir. Yeni çeşitler ve tohumlar ile bu çeşitlerin işlenmesi, paketlenmesi pazarlanması, depolanması lojistiği ve piyasalara yönelik diğer bütün süreçlerini içine alıyor” diye konuştu.

Daha sonra Öztürk, “Temel amaç elbette üretilmiş taze sebze ve meyve ürünlerinin ve tohum fuarı ile de tarla gurubu dediğimiz ürün gurubunun pazarını geliştirmek genişletmek ve mevcut ihracat potansiyelini büyütmektir. Bu sektörlerin ülke ekonomisine katkısı her geçen gün büyüyor. İki fuarımızda bu büyümeye paralel olarak sektörün daha da büyüyeceğini ve gelişeceğini düşünüyoruz” diyerek sözlerini sürdürdü.

Kaynak: SabahOnline Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri