TAMPF – Nielsen yarı yılın ciro endeks sonuçlarını açıkladı

Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) ile Nielsen tarafından hazırlanan “TAMPF - Nielsen Perakende Endeksi” yarı yıl sonuçları açıklandı. Haziran 2019 verilerine göre, perakende sektörünün enflasyondan arındırılmış toplam cirosu yılın ilk 6 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6 artış gösterdi

TAMPF – Nielsen yarı yılın ciro endeks sonuçlarını açıkladı

Türkiye’de organize perakendenin çatı kuruluşu olan TAMPF ile Nielsen tarafından hazırlanan “TAMPF - Nielsen Perakende Endeksi” Haziran 2019 verileri açıklandı. Bu verilere göre, perakende sektörünün enflasyondan arındırılmış toplam cirosu yılın ilk 6 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6 artış gösterdi.

 

‘TAMPF - Nielsen Perakende Endeksi’ Haziran 2019 verilerini yorumlayan Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu: “Enflasyondan arındırılmış sektör büyümesi %6 olurken, gıda yüzde 7, gıda dışı yüzde 1 büyüme gösterdi. Mağaza açılışları yüzde 10 artış gösterip, istihdamı yüzde 3 büyütürken özellikle gıda dışı perakendede metrekare başına cirolar enflasyonu yakalayamadı. Önümüzdeki dönem enflasyonda beklenen iyileşmeyle birlikte, metrekare başına büyümenin de enflasyon artışını geçmesini bekliyoruz.” diye konuştu.