Süpermarket alışverişleri sanaldan gerçekleşiyor!

Türkiye’nin Hepsiburada’sı, 1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe giren paralı poşet düzenlemesi sonrasında, internetten yapılan market alışverişlerinde artış gözlemlendiğini açıkladı. Hepsiburada, 2018’in son 10 günüyle 2019’un ilk 10 günü karşılaştırıldığında, süpermarket kategorisi satışlarında yüzde 32 artış olduğunu aktardı

Süpermarket alışverişleri sanaldan gerçekleşiyor!

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, 2018 yılının temel tüketim ve gıda kategorisi trendlerini ortaya koydu. Alışveriş verilerini inceleyen Hepsiburada, kategoride en çok talep gören ürünlerin bebek bezi, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı ile kahve ve çay olduğunu belirtti. 2017 yılına göre en çok artış gösteren ürünler ise kahvaltılıklar ve şarküteri ürünleri oldu. Poşetlerin paralı olması e-ticarete yönlendiriyor.

 

Hepsiburada’nın trend raporu, e-ticaretin çevreye olumlu katkısını da gözler önüne serdi. Türkiye’nin Hepsiburada’sı, 1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe giren paralı poşet uygulaması sonrasında, internetten yapılan market alışverişlerinde artış gözlemlendiğini açıkladı. Hepsiburada,2018’in son 10 günüyle 2019’un ilk 10 günü karşılaştırıldığında, temel tüketim ve süpermarket kategori satışlarında %32 artış olduğunu aktardı.