Superdry yoluna bir süre geçici CFO ile devam edecek

İngiltereli perakendeci Superdry, Nick Gresham'ı geçici CFO'su olarak atadığını açıkladı. Yöneticininse görev süresi belirtilmedi. Greshan şu anda çevrimiçi spor ve bisiklet perakendecisi Wiggle'ın CFO'su olarak görev yapıyor ve güçlü bir geçmişe sahip

Superdry yoluna bir süre geçici CFO ile devam edecek

Nick Gresham, Superdry’daki görevine 3 Haziran günü itibariyle başlayacak ve 2 Nisan'da istifa eden Ed Barker'ın yerine geçmiş olacak. 2 Nisan tarihinde şirketin kurucu ortağı Julian Dunkerton hissedarların desteğini alarak şirkete döndü ve yönetim kurulunun neredeyse tamamı da aynı anda istifa etti.


Ancak Barker görevinde kaldı ve istifasının ardından çalışmaya devam etti. Şirket yaptığı açıklamada yöneticilerin yumuşak ve düzgün bir geçiş için çalıştıklarını ifade etti.


Yönetim kurulu başkanı Peter Williams, Gresham'ın perakende sektöründe üst düzey finans görevlerinde edindiği yoğun deneyimden övgüyle söz etti. Ayrıca, bunun yönetim kurulunu yeniden kurmak ve liderlik ile kurumsal yönetim yapısını yerine oturtmaya çalışan Superdry için önemli bir adım olduğunu da ilave etti.


Bu görevin neden geçici olduğu ve bunun uzun vadede neyi ifade ettiğine yönelik herhangi bir bilgi verilmedi.

 

Bu haber Fashion Network’te yer alan Sandra Halliday ve Gözde Meriç’in ortak haberinden alıntıdır.