Süper gıda pazarının yeni oyuncusu raflarda

16 Aralık 2016 Cuma

Süper gıda pazarının yeni oyuncusu BEE’O, Türkiye’yi en saf arı ürünleriyle buluşturmaya hazırlanıyor

super-gida-pazarinin-yeni-oyuncusu-raflarda

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ARI Teknokent firmalarından SBS Bilimsel Bio Çözümler’in arı ürünleri markası BEE’O raflarda yerini alarak sağlıklı, güvenilir, doğal ürünler tercih eden tüketiciyle buluştu. Türkiye’yi Propolis ile tanıştıran BEE’O propolis bal ve arı sütü içeren yüzde 100 doğal karışımları ve propolis damlaları ile raflarda yerini aldı. Ürünler firmanın web sitesinin yanı sıra ulusal ve uluslararası zincir mağazalar,  anne çocuk mağazaları ve eczanelerde satışa sunuldu. Firma aynı zamanda kestane balı, yayla balı, çam balı gibi doğal ve saf balları “Ham Bal” konsepti ile pastörize ve filtre edilmeden tüm besin içeriği korunmuş olarak tüketicilerinin beğenisine sunuyor.


BEE’O Türkiye’de ilk defa propolis üretimini ve aynı zamanda sözleşmeli arıcılığı başlatarak, geliştirdiği ürünler ve Ar-Ge projeleri ile çok sayıda ödüle layık görüldü. 2015 yılında İTÜ ARI Teknokent BEETECH ödülünü kazanan firma, 2016 yılında TÜBİTAK-TÜSIAD-TTGV inovasyon ödülünün yanı sıra KAGİDER Kadın Girişimci Yarışmasında da birincilik ödülüne hak kazandı.


Antioksidan bombası
Arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı reçinemsi bir ürün olan propolisin kovandaki temel görevi antiseptik ortamı sağlamak ve onu sürdürmek. Kovandaki mikropları yok ederek arı kolonisinin sağlığını korumak amacıyla kullanılan propolis; nar suyuna göre 80 domatese göre 130 kat fazla antioksidan içeren bir ürün ve bir “antioksidan bombası” olarak nitelendiriliyor. Yapılan bilimsel çalışmalar, düzenli propolis tüketiminin bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve mide bağırsak sistemi sağlığının gelişmesine katkıda bulunabileceğini ortaya koyuyor.


SBS Bilimsel Bio Çözümler’in doğal arı ürünleri markası BEE’O’nun ürünlerine Carrefour Gurme, Joker, Gratis, BTA Tadında Anadolu, Unifree mağazalarından ve İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak kampüsünde yer alan perakende satış mağazasından ulaşılabiliyor. Online olarak www.beeo.com.tr web sitesi üzerinden de satışı yapılan ürünler ayrıca n11.com, gittigidiyor.com, Aradolu, Tazemasa, Hepsi Burada ve Yeşiliksir’de de tüketiciye sunuluyor.


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri