Starbucks’ın kartlarında biriken para federal bankalarla yarışıyor

04 Ağustos 2016 Perşembe

Amerika Birleşik Devletleri’nin ünlü kahve devi Starbucks'ın kartlarına yüklenen para bazı bankalardaki mevduatı geride bıraktı

starbucksin-kartlarinda-biriken-para-federal-bankalarla-yarisiyor

ABD'li ünlü kahve zinciri Starbucks'ın ön yüklemeli para kartlarına yüklenen para miktarı ABD'deki bazı bankalardaki toplam mevduatı aştı. Yani kahve tutkunlarının çeşitli kampanyalardan yararlanmak ya da arkadaşlarına hediye etmek için kullandıkları “sadakat kartı”nın toplam kaynağı federal bankalarla yarışıyor. ABD ve Kanada'daki müşterilerin yüzde 41'i içeceklerini para yükledikleri Starbucks kartlarıyla satın alıyor. Starbucks'ın bu iki ülkedeki 12 milyon müşterisinin kartlarında toplam 1,2 milyar doları var. Bu rakam Customers Bank'taki 780 milyon dolarlık mevduatın üzerinde. Green Dot'ta ise kahve devinin yarısı kadar, 560 milyon dolarlık mevduat bulunuyor.


İlk kahve dükkanını 1971 yılında açan ABD'li şirket, dünya genelinde 24 bine yakın noktada satış yapıyor. Starbucks yaklaşık 15 yıldır Türkiye'de de faaliyet gösteriyor.


Kıyaslama yapıldığında büyüklük payı daha net görülüyor
Yani Starbucks sadece kahve aşkı ile peşin olarak topladığı paralarla banka mevduatlarını aşan bir birikime sahip... Ünlü ödeme sistemi Paypal'in bile kartlarında toplam 13 milyar dolarlık bir büyüklüğe sahip olduğu göz önüne alınırsa Starbucks'taki kahve peşinatının büyüklüğü daha iyi bir fikir verebilir.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri