Starbucks özel sermaye şirketiyle ortaklık kurdu

22 Mart 2019 Cuma

Starbucks, gıda ve perakende sektörlerinde yer alan start-up teknoloji şirketlerine odaklanan bir yatırım fonu oluşturmak için özel sermaye şirketi Valor Equity Partners ile ortaklık kurduğunu duyurdu

starbucks-ozel-sermaye-sirketiyle-ortaklik-kurdu

Starbucks, gıda ve perakende sektörlerinde yer alan start-up teknoloji şirketlerine odaklanan bir yatırım fonu oluşturmak için özel sermaye şirketi Valor Equity Partners ile ortaklık kurduğunu duyurdu.


Starcbucks, önümüzdeki aylarda toplam 300 milyon dolar yatırım yapmayı amaçladığı Valor Siren Ventures I adlı fona 100 milyon dolar yatırdığını açıkladı. Valor'un şirketi aracılığıyla sağlanan fonun yanı sıra, Starbucks start-uplarla doğrudan ticari anlaşmalar yapabilecek.


Starbucks CEO'su Kevin Johnson yaptığı açıklamada: “Yenilikçi fikirlerin gelecek için yakıt olduğuna inanıyoruz ve şirketimizin içindeki içecek, deneyimsel perakende ve dijital volan arasındaki bu mirası geliştirmeye devam ediyor.” dedi.

 

Bu haber DHA’dan Mahmut Can Emir’in özel haberinden alıntıdır.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri