Starbucks Japonya’da büyüme yolunda

09 Kasım 2018 Cuma

Ünlü kahve zinciri Starbucks, fiziksel ve dijital mağazacılıktaki yeni büyüme hedefini Japonya olarak belirledi

starbucks-japonyada-buyume-yolunda

Çeviri: Deniz Demir

 

Starbucks, hedef ülkesini Japonya olarak belirledi. Ünlü zincir önümüzdeki 3 yıl boyunca her yıl 100 mağaza açarak Japonya’daki ülke sayısını bin 700’e çıkarmayı hedefliyor. Bunun yanında, Starbucks tarafından yapılan açıklamada, Uber Eats Japan ile yapılacak iş birliğine göre Tokyo’da yiyecek ve içecek dağıtım hizmeti başlatılacak. Kasım ayında, 6 mağazada başlayacak olan pilot uygulamanın başarılı olması halinde hizmet Tokyo, Shinjuku ve Roppongi bölgelerine doğru genişletilecek.

 

Ayrıca, Japonya’nın lider sosyal platformu Line ile yapılacak iş birliğinde Starbucks, Line aracılığıyla dijital ödeme gibi birçok yeni teknoloji uygulaması başlatacak. Bu uygulamanın ise, 2019 yılının ilk yarısında başlaması planlanıyor.

 

Bu haber, Deena M. Amato-McCoy’un www.chainstoreage.com’daki 08.11.2018 tarihli haberinden alıntıdır.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri