Soyyiğit Gıda ev dışı tüketime yoğunlaşıyor

Soyyiğit Gıda ev dışı tüketime yoğunlaşıyor

Kişi başı gelirin artması, dışarıda yemek yeme alışkanlıklarının değişmesi, tek kişilik hanelerin sayısının artması, tek çocuklu hanelerin artması, üniversitelerin artması, ev dışı tüketim ürünleri satış noktalarının ulaşılabilir olması, yaşam tarzı değişimi gibi sebeplerle ev dışı tüketim kanalı ciddi oranda büyüyor. Şirket olarak Soyyiğit Gıda da bu büyüme ile birlikte pazardaki yerini genişletiyor.

Soyyiğit Gıda, ev dışı tüketim sektörüne toz gıdada Kent Boringer, sıvıyağda Kent Boringer ve Aysan markalarıyla hizmet veriyor. Toz gıda grubunda bulyon, harç gibi lezzet zenginleştiriciler; yöresel tatlılar, kek un karışımları, puding, şarlot, krem şanti gibi hazır tatlılar; kabartma tozu, şekerli vanilin, kakao, karbonat, pudra şekeri, kıvam verici gibi yardımcı ürünler; un ve nişasta karışımları, hazır çorbalar, toz ve granül içeceklerden oluşan geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Yağ grubunda ise ihtiyaca göre tercih edilecek farklı gramaj ve paketleme seçenekleri ile sunulan ayçiçeği, mısır, kanola ve zeytinyağı bulunuyor.

Yıllık 30 bin ton toz gıda, 5 bin ton bulyon üretim kapasitesine sahip olan toz gıda tesisi, İstanbul Atatürk Havaalanına 30, Ambarlı gümrüğüne 20 kilometre uzaklıkta, aylık 4 bin 300 ton rafine yağ kapasitesi olan sıvıyağ fabrikası ise Tekirdağ ilinin Hayrabolu ilçesinde bulunuyor. Her iki fabrikada üretim, Ar-Ge, kalite kontrol & sağlama, planlama ve hammadde depo olmak üzere toplam 400 kişi çalışıyor.

Yenilikleri, müşterileri ve tüketiciler tarafından beğeniyle karşılanan Soyyiğit Group, bu olumlu tepkiler sayesinde daha fazla yenilik yapma cesareti kazanıyor. Her zaman, hem yurt içinde hem de yurt dışında tüketicilerine yenilikler sunmanın peşinde olan Soyyiğit Group, Kent Boringer markası ile ev dışı tüketim kanalına yönelik piyasaya çıkardığı, yeni pastacılık ürün gamı ile müşterilerinin ve tüketicilerinin beğenisini toplamayı hedefliyor. Ürünler mevcut ürün gamını genişletmeye yönelik değil, tamamen yeni ürün gamı oluşturmaya yönelik. Tüm ürünlerin kullanıcı bakış açısı ile denenebileceği, profesyonel mutfak ekipmanlarıyla donatılmış bir demo mutfağı ve uzman şefler firma bünyesinde bulunmakta. Sıcak ve Soğuk Pasta Jelleri, Topping Soslar, Meyveli ve Krema Dolgular,  Dondurma ve Pastacılık Karışımları, Şeker Hamurları ve Şurupların pek çok çeşidinin üretimine mevcut fabrikasında başlayan Soyyiğit Group, Satış Ekibi’ne ürünlerin tanıtımını 10 Ocak günü büyük konferans salonunda gerçekleştirdi. Yeni ürün gamı ile birlikte bu ürünlerin üretimi için ayrı bir üretim tesisi yatırımı da yapan Soyyiğit Group, bahar aylarında tamamlanması beklenen yeni üretim tesisi projesi ile birlikte ürün çeşitliliği ve sayısını da artıracak.

Amerika’dan Afrika’ya Ortadoğu’dan Uzakdoğu’ya kadar 120’ye yakın ülkeye ihracat yapan Soyyiğit Group, yeni ürün gamının satışında da bu güçlü dağıtım ağından yararlanmayı hedefliyor. Şubat ve Mart aylarında yurtiçinde iki önemli ev dışı tüketim fuarına katılmaya hazırlanan Soyyiğit Group, Mayıs, Eylül ve Ekim aylarında da yurtdışındaki ev dışı tüketim fuarlarına katılarak ürünlerinin tanıtımını yapmaya devam edecek.