Şölen, e-defter uygulamasına geçen ilk şirket oldu

14 Aralık 2012 Cuma

Şölen, Maliye Bakanlığı ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ortak kararıyla çıkarılan e-defter ve e-fatura uygulamasına geçti. Şölen, işyerlerinde ticari hayatın daha hızlı ve az maliyet ile yürütülmesini sağlayacak e-defter uygulamasına geçen ilk üretim şirketi oldu

solen-e-defter-uygulamasina-gecen-ilk-sirket-oldu

Türk Ticaret Kanunu ve Vergi Usül Kanunu gereğince tutulması zorunlu olan defterlerin elektronik ortamda oluşturulması, kaydedilmesi ve korunmasına yarayan e-defter uygulaması ticari hayatı kolaylaştırıyor. Çikolata, çikolatalı ürünler ve şekerleme alanındaTürkiye’nin hızla büyüyen firmalarından Şölen, e-fatura kullanan ilk şirketlerden biri olmasının yanı sıra e-defter uygulamasına geçen ilk üretim şirketi unvanını aldı.

İşletmelerin tuttuğu ve 10 yıl süreyle saklaması gereken kayıtlar, e-defter sayesinde sadece bir CD içerisinde saklanabilecek. Denetim zamanlarında da bütün bilgiler elektronik ortamda yer alacağından verilere ulaşım kolayca sağlanabilecek. Uygulamayla birlikte kayıt dışı veri kalmaması için de denetim sağlanmış olacak.

Yıllık 250 bin adetkağıttan tasarruf sağlanacak
Şölen, e-defter kullanımına geçerek birçok konuda maliyeti azaltacak. e-defter ve e-fatura kullanımı ile birlikte matbaa basım ve ciltleme, noter tasdik, arşivleme-depo, iş gücü, zaman, yazıcı toner/kartuş maliyetinden önemli ölçüde tasarruf sağlayacak. Şölen’in en çok tasarruf edeceği alan ise yaklaşık 20 ağaca denk gelen 250 bin adet A4 kağıt maliyeti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri