Şişecam 2015 yılı finansal sonuçlarını açıkladı

04 Mart 2016 Cuma

Şişecam Topluluğu’nun 2015 yılı cirosu 7,4 milyar TL’ye,net karı ise 805 milyon TL’ye ulaştı

sisecam-2015-yili-finansal-sonuclarini-acikladi

Şişecam Topluluğu 2015 yılında yaklaşık 7,4 milyar TL satış geliri elde etti. Topluluğun 2015 yılında yurt içi ve yurt dışındaki kuruluşlarında toplam 4,2 milyon ton cam, 2,2 milyon ton soda ve 3,6 milyon ton endüstriyel hammadde üretimi gerçekleştirildi.

Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, 2015 yılı finansal sonuçlarına ilişkin olarak yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“2015 yılı sonu itibarıyla konsolide net satışlarımız 7,4 milyar TL’yi aştı. Konsolide satışlar içindeki Türkiye’den yapılan ihracat ile yurt dışı üretimden satışların toplamını ifade eden uluslararası satışların payı ise yüzde 51 oldu. Geçtiğimiz yıl kademeli olarak devreye alınan üretim tesislerinde yükselen kapasite kullanım oranlarının da olumlu etkisiyle 2015 yılı sonunda konsolide EBITDA hacmimiz 1,7 milyar TL seviyesini aştı. 2015 yılının büyük bir kısmında hem ülkemizde hem de yakın coğrafyalarda yaşanan siyasi ve ekonomik belirsizliklerin önemli ölçüde etken olduğu bir dönemde, özellikle sürdürmekte olduğumuz üretim noktalarımızın coğrafi dağılımını optimize etme, maliyetlerimizi etkin bir şekilde yönetme ve sürdürülebilir operasyonel mükemmellik odaklı çalışmalarımız üzerinde yoğunlaşılmış, bu anlamda dünya ve faaliyet coğrafyasındaki olumsuzlukların etkisinin en aza indirilmesi hedeflenmiştir. Öngörülebilir gelecekte de yakın coğrafyamızdaki siyasi belirsizliklerin ve hem ülkemiz hem de faaliyette bulunduğumuz coğrafyalardaki ekonomik belirsizliklerin devam etme ihtimalinin bulunduğu düşünüldüğünde, bahsettiğimiz tüm bu yaklaşımlarımız, önümüzdeki dönemlerde de faaliyetlerimizin ana odaklarından olmaya devam edecektir.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri