Simit Sarayı’na AB Kalite Ödülü

Yurt içi ve yurt dışında 200’ü aşkın mağazasında 4 bin çalışanıyla faaliyet gösteren, her gün 400 bin misafiri ağırlayan Simit Sarayı, World Consumer Academy tarafından düzenlenen Uluslararası Avrupa Birliği Kalite Zirvesi kapsamında “AB Kalite Ödülü”ne layık görüldü

Simit Sarayı’na AB Kalite Ödülü

Türk işadamlarının Avrupa’daki pazar payını artırmak, kalite, inovasyon ve Ar-Ge konularında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla Tüketici Akademisi ve Hollanda Türk İşadamları Derneği’nin (HOTIAD) katkılarıyla gerçekleştirilen zirve kapsamındaki ödül töreni geçtiğimiz günlerde Cuma günü Amsterdam Marriott Hotel’de düzenlendi.

Törende Simit Sarayı’nın ödülünü Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur ödül ile ilgili değerlendirmesinde, “Simit, Türk insanının kişiliğini yansıtan bir ürün. Paylaşımı, hoşgörüyü ve fedakarlığı simgeliyor. Günün 24 saati, yılın 365 günü tüketilebilen böyle bir ürüne sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Simit Sarayı olarak, geleneksel Türk tatlarını dünyaya taşımaya devam ediyoruz. Yurt içi mağaza açılışmalarımızın yanı sıra yurt dışı mağaza açılışlarımız da tüm hızıyla sürüyor. Yedinci yurt dışı mağazamızı geçtiğimiz günlerde Amsterdam’da açtık. 2013 sonunda kadar 280 mağazaya ve 2016 yılında ise 550 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.