Siesta Mobilya, TİM İlk 1000 İhracatçı Listesine girmeyi başardı

Türkiye’nin ilk plastik bahçe mobilyaları ile sektörün lideri Siesta, gerçekleştirdiği ihracat ve yatırımlarla, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ilk 1000 ihracatçısı arasında yerini korumaya devam ediyor

Siesta Mobilya, TİM İlk 1000 İhracatçı Listesine girmeyi başardı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) rakamlarına göre Türkiye’de plastik mobilya sektönde en çok ihracat yapan firma olarak yer alan Siesta, 2020 yılında da TİM’in ilk 1000 ihracatçı firmasından biri oldu. Siesta Mobilya, global bir marka olma hedefiyle yatırımlarını gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

Üretimlerinin %85’ini ihraç eden Siesta Mobilya, 2021 yılının ilk yarısında Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika pazarlarında, Avrupa’da Fransa ve Benelux pazarlarında yüksek satışlar gerçekleştirdi. 2021 yılı hedefleri arasında yer alan 10 yeni ülkeye (Tahiti Adası, Venezuella, Küba, Kamerun, Gana, Kongo Cumhuriyeti vb Afrika ülkeleri ) ulaşan Siesta Mobilya, üretim kapasitesini artırarak çalışan sayısını 250 kişiye çıkardı. Siesta Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Işıldar, 2021 yılının sonunda 400 milyon TL ciro hedeflerine ulaşmak istediklerini, toplam ihracat rakamının ise 40 milyon doların üzerinde olacağını sözlerine ekledi.

Siesta, 2021 yılında, işlevsel ürünlerle birlikte beden sağlığını önemseyerek, vücudun rahat edeceği formda tasarladığı şezlong ve farklı formlarda tasarım ürünleri, slim şezlong ve koltuklar ile dirençli kumaştan üretilmiş file tasarım koltuklarını müşterilerinin beğenisine sundu. Marka, 2022 yılında ise file kumaştan üretilmiş yeni dinlenme grupları tasarımlarına odaklanacak.

2018 yılından bu yana Euroleague Basketbol global sponsoru olan Siesta Mobilya, 2022 yılında Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenecek Euroleague Basketbol Final Four organizasyonun resmi sponsorluğuna  devam edecek.