Seyidoğlu sosyal medya kirliliğine karşı açıklama yaptı

Son günlerde sosyal medyada yer alan hamile kadının arabasını darp eden isimler “Seydioğlu”nun sahipleri çıktı. Bu olayın ortaya çıkmasından sonra da Seyidoğlu ortalıkta dolaşan bilgi kirliliğinden dolayı mağduriyet yaşadı ve bunun için de bir açıklama yayınladı

Seyidoğlu sosyal medya kirliliğine karşı açıklama yaptı

Yapılan açıklama şu şekilde:

“Bugün sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde yer alan “Hamile Kadını Darp Eden Trafik Magandaları Seyidoğlu’nun sahibi çıktı” başlıklı haberlerin ve paylaşımların markamızla ve kurumumuzla hiçbir bir bağlantısı yoktur. Haberlerde ve sosyal medya paylaşımlarında adı geçen Hasan Sel ve Ağabeyi Hüseyin Sel isimli şahıslar bizim şirketimizde ne çalışmış ne de herhangi bir görevde yer almıştır. Söz konusu şahıslar İstanbul Pendikte faaliyet gösteren ve ismi SEYDİ OĞLU olan bir baklava dükkanının sahipleridir. Bizim Seyidoğlu Markamızla isim benzerliği dışında hiçbir bağlantıları ne geçmişte ne de bugün olmamıştır.

Bu isim benzerliği nedeniyle sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde markamızın saygınlığını karalayan haber siteleri ve kişiler için yasal başvurumuzu başlatmış olup. Hamile bir kadını darp edecek hiçbir şahısın bizim kurumumuzda çalışamayacağını kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Yaşanan bilgi kirliği ve isim benzerliği sonucu böyle vahim bir vakada markamızın adının bilinçsizce ve bilgisizce anılmasından büyük üzüntü duyduk.

Seyidoğlu Gıda San. Tic. Aş.”