Sephora’dan Tekin Acar hamlesi

11 Nisan 2017 Salı

Tekin Acar Cosmetics'in 18 iyi noktadaki mağazalarına ünlü Fransız kozmetik zinciri Sephora talip oldu

sephoradan-tekin-acar-hamlesi

Tekin Acar Cosmetics, 1979 yılında Ankara Kızılay Onur Çarşısı'nda, 16 metrekarelik mağazanın bir bölümünde parfüm ticareti yapmak üzere kuruldu. Türkiye'nin en eski parfümeri zincirlerinden biri. Bugün 40'ı İstanbul, Ankara ve İzmir'de olmak üzere toplam 73 mağazası bulunuyor. Birçok markanın parfümeri ürünlerinin satıldığı mağaza zincirindeki ürünler doğal olarak ithal. Haliyle TL'deki değer kaybından dolayı ithalat olumsuz etkilenebiliyor. Firmanın sahibi Tekin Acar, bu yılbaşında basına yansıyan konuşmalarıyla gündeme gelmişti. Acar, ciro düşüşleri nedeniyle AVM'lerde mağaza kapatmaya başladıklarını açıklamıştı. Bu açıklamayı yaptığında 84 olan mağaza sayısı geçtiğimiz hafta sonu itibariyle 73'e inmiş. Haliyle firmada küçülme devam ediyor. Bize gelen bilgilere göre Tekin Acar Cosmetics'in 18 iyi noktadaki mağazalarına ünlü Fransız kozmetik zinciri Sephora talip olmuş.

 

ara Dergisi’ndeki habere göre anlaşma da büyük oranda sağlanmış. Devir işlemlerinin Nisan sonuna kadar tamamlanması bekleniyormuş. Fransız Sephora'nın dünyanın birçok noktasında mağazaları bulunuyor. Türkiye'de İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya'da toplam 17 mağazası bulunuyor. Sephora, bu satın alma ile mağaza sayısını da 35'e çıkarmış olacak. Aynı zamanda Kategori Mağazacıları Demeği Başkanı olan Tekin Acar ise mağaza sayısını 73'ten 55'e indirmiş olacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri