Sektörün devleri bir araya geliyor

10 Nisan 2014 Perşembe

Bu yıl 2’ncisi düzenlenecek olan Gıda Konferansı, sektörün liderlerini ağırlamaya devam ediyor

sektorun-devleri-bir-araya-geliyor

Resmi açılış konuşması, İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Ali Kopuz tarafından yapılacak olan 2. Gıda Konferansı 22 Nisan günü Marriott Hotel Asia’da gerçekleşecek.

Eventuum Organizasyon tarafından gerçekleşecek olan Gıda 2014 Konferansı, sektördeki son gelişmeleri, iddialı ve inovatif fikirleri katılımcılarıyla paylaşma şansı veriyor. Yüksek potansiyele sahip ve istikrarlı bir büyüme sergileyen Gıda sektörünün fikir lideri konferansta bir araya geliyor.

Her gün artan ve değişen rekabet dünyasında, riskleri minimuma indirerek pazar değerini arttırmak günümüz koşullarında en avantajlı yöntem görünüyor. Avantajlar ise glocal (global & local) pozisyonlara göre değişkenlik gösteriyor. Tüm zamanların en avantajlı yatırımları için sektörün liderleri bu konferansta "think-tank" yapacak.

Profesyoneller buluşacak
Gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalar, “Gıda 2014 Konferansı” ile ticari faaliyetlerine vizyon katacakları noktaları sektörün uzmanlarından öğrenebilecekler; tarafsız bilgilendirme ve networking imkânı yakalayabilecekler. “2’nci Gıda Konferansı” profesyoneller için B2B fırsatı yaratacak olup, katılımcılarını nitelikli hedef kitlesi ile bir araya getirecek.

Konferansta konuşacak konuşmacılar şöyle;
• Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu / İTÜ Kimya Metalurji Fakültesi, Gıda Mühendisliği Bölümü
• Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu / İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Meteoroloji Mühendisliği Bölümü
• Doç. Dr. Nezih Müftügil  / Okan Üniversitesi, Gıda Mühendisliği Bölümü
• Doç. Dr. Özlem Tokuşoğlu / Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi
• Hüseyin Cahit Çetin / Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, Yönetim Kurulu Başkanı
• Hüseyin Bozdağ /  Türkiye Yemek Sanayicileri Federasyonu, Yönetim Kurulu Başkanı
• Metin Gürbilek /  Tamek Gıda ve Konsantre A.Ş., Dış Ticaret Başkanı
• Sedat Kuru / TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı
• Erkan Özdemir / PLAT Turkey Yönetim Kurulu Başkanı

Gelecekteki tehditler konferansta konuşulacak
Gıda sektöründeki mevcut durum ve beklentilerin,  konunun uzmanları tarafından değerlendirildiği, geleceğe yol haritaları çizecek konferansta “Gıda Sektörüne Genel Bakış,  İnovasyon,  Ar-Ge ve Katma Değer Yaratma Gerekliliği”, “İklim Değişiklikleri, Tarım-Hayvancılık ve Deniz Ürünleri Üzerindeki Gelecekteki Tehditler, Öngörüler”, “Coğrafi İşaretleme ve Orijin Tespiti, Önemi ve Farkındalığı”, “Gıda Sektöründe Rekabet Stratejileri ve Etik Yaklaşımlar”, “Yenilikçi, Güvenli ve Katmadeğerli Gıda Üretimi ve Pazarlama Stratejileri”, “Türkiye’de Gıda Güvenliği, Tüketici Eğilimleri ve Mevzuat Yaklaşımı”, “Gıda Sanayisinin Bugünü ve Yarını”, “Gıda Perakendeciliği Gelişimi, Yeni Trendler, Glocal Avantajlar (global&local)”, “Sürdürülebilir Güven Sağlayan Geleneksel Ürünlerin Markalaşması” ve “Özel Markalı Ürünler (Private Label) ve Strateji ve Yönetimi” konulu oturumlar yer alacak.

Rekabetçi hale gelen pazarda markanızı farklılaştırmak, konjonktürü takip etmek,  doğru zamanda doğru iş ortaklıkları kurmak için,  sektör liderlerinin yer aldığı Gıda Konferansı’nı takip ediniz.

Geçen yıl ilk defa düzenlenen ve ciddi bir başarı elde edilen Gıda Konferansı’nın, bu sene yüzde 50 oranında büyüme ile gerçekleşmesi bekleniyor. Konferans hakkında daha kapsamlı bilgi ve kayıt için www.gidakonferansi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri