Perakende PageSkin

Sektör paydaşları gıda sistemini yapılandırmak için toplanıyor

Sektör paydaşları gıda sistemini yapılandırmak için toplanıyor

Dünyada gıda ve beslenmeye ilişkin sorunları analiz etme amacıyla kurulan Barilla Gıda ve Beslenme Vakfı (BCFN), gıda sistemini iyileştirme amacıyla kurulan kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Food Tank iş birliğiyle önemli bir etkinliğe imza atacak. “Gıda Sisteminin Tarladan Çatala Yeniden Yapılandırılması: 2021 Birleşmiş Milletler (BM) Gıda Sistemleri Zirvesi’ne Doğru” adlı etkinlik, 1 Aralık 2020’de 16:00 – 19:00 saatleri arasında online olarak gerçekleştirilecek.


Dünyanın dört bir yanından gıda uzmanlarının konuşmacı olarak katılacağı etkinlikte açlığın sonlandırılması, sağlık koşullarının iyileştirilmesi, geçim kaynaklarının sürdürülebilirliği ve çevrenin korunması gibi konular kapsamında gıda sisteminin insani ihtiyaçlar ve gezegenin elverişliliği çerçevesinde yeniden yapılandırılmasında insanlığın oynadığı kritik rol tartışılacak. Gıda ve tarım teknolojileri, gıdanın bir ilaç olarak tedavi amaçlı kullanılması, Avrupa Birliği'nin “Tarladan Çatala” stratejisi gibi çeşitli konulara odaklanacak tartışmalar, 2021 BM Gıda Sistemleri Zirvesi’ne ışık tutacak.


Çiftçi uygulamaları, Avrupa tarım faaliyetleri, COVID-19 sonrası gıda sektörünün geleceği, yeni gıda ekonomisi, gıda ve teknolojinin kesişim noktaları ve geleceğin gıda sistemleri gibi konuların, 38 konuşmacının katılımıyla gerçekleşecek oturumlarda masaya yatırılacağı etkinlik, Zoom üzerinden canlı olarak takip edilebilecek. Herkesin katılımına açık olarak düzenlenecek etkinliğe linkten ücretsiz olarak kaydolabilirsiniz: https://resettingfoodsystem.splashthat.com/

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin