Sektör devleri Mapic’e hazırlanıyor

08 Ekim 2013 Salı

2006 yılından bu yana Alkaş’ın Türkiye Temsilciliğini yürüttüğü, Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen dünyanın en büyük uluslararası gayrimenkul ve perakende fuarı MAPIC için hazırlıklar devam ediyor

sektor-devleri-mapice-hazirlaniyor

Geçtiğimiz yıl 65 ülkeden 8 bin 600 katılımcı, 2 bin 400 perakendeci, 410 yeni marka, 870 yatırımcı ve 250’ye yakın Türk ziyaretçiyi ağırlayarak rekor bir sayıya ulaşan, perakende ve gayrimenkul sektörünün lider firmalarını bir araya getiren Mapic Fuarı, bu yıl 13-15 Kasım günleri arasında gerçekleşecek.

1995 yılından bu yana hem Türk hem de uluslararası markalardan yoğun ilgi gören Mapic Fuarı, düzenleyeceği panellerle katılımcıları sektörün önde gelen isimleriyle buluşturacak. Bu yıl onur ülkesi olan Brezilya, Hindistan, Rusya ve Çin’in yanı sıra toplam 81 ülke Mapic’de yer alıyor ve aynı zamanda yerel pazarlara odaklanan, yeni iş olanakları arayan 2 bin 400’ün üzerinde perakendeciye de fuar ev sahipliği yapıyor. Böylece Mapic, yatırımcılar, “masterfranchise”lar, perakendeciler,  mimarlar, danışmanlık şirketleri, şehir ve kamu kuruluşları, alışveriş merkezleri ve karma projeleri bir araya getirerek, yeni iş bağlantılarının kurulmasına ve küresel bir network oluşturulmasına da fırsat yaratıyor.

Türk markalarının ilgi gösterdiği fuara, Türkiye’den bu yıl 300’ü aşkın kişinin katılım göstereceği tahmin ediliyor. Mapic fuarına ülkemizden Emaar Türkiye, Saf GYO, Dumankaya İnşaat stant ile katılım gösterirken, Rönesans ve Öncüoğlu Mimarlık da fuarda stantla yerini alacak. Bu yıl Simit Sarayı’da ilk kez fuarda yer alacak.

Ayrıca ziyaretçi olarak katılımı kesinleşen birçok perakende ve gayrimenkul firmaları arasında da Mavi Jeans, Fiba Holding, İpekyol, Turkcell, Arzu Kaprol, Penti, Kanyon, Teknosa, Koton ve LC Waikiki de bulunuyor.

Mapic fuarı’nın Türkiye temsilcisi Alkaş, Türk markalarına iş bağlantıları açısından özel fırsatlar yaratmak amacıyla bu yıl Türkiye olarak 13 Kasım akşamı Alışveriş Merkezleri Yatırımcıları Derneği önderliğinde uluslararası yatırımcılarla Türk yatırımcı ve perakendecilerin buluştuğu özel bir akşam yemeği düzenliyor.

Ayrıca, 14 Kasım sabahı da Mapic ana oturumunda AYD başkanı Sayın Hulusi Belgü’nün moderatör olacağı, Türkiye’ye yatırım yapan uluslararası perakende markalarının deneyimlerinin paylaşıldığı bir oturum düzenlenecek. Daha sonra yine aynı gün içinde bu kez Birleşmiş Markalar Derneği’nin önderliğinde ve Mavi Jeans Genel müdürü Cüneyt Yavuz moderatörliğinde dünyada Türk markaları, geleceğe bakışları ve büyüme stratejilerinin konuşulduğu bir oturum düzenlenecek.

Oturum konuşmacılarıysa Hüseyin Doğan / Ramsey İcra Kurulu Başkanı, BMD Yönetim Kurulu Başkanı, Yenal Gökyıldırım / LC Waikiki Uluslararası Mağazacılık Genel Müdürü, Erkmen Onbulak / Linens Pazarlama Genel Müdürü olacak.

Fuar, sektörün öncü liderlerinin konuşmalarıyla yer aldığı konferanslar, projelerin anlatılabileceği ortamlar ve yeni iş fırsatları arayanlara da birbirleriyle buluşma imkânı sağlıyor. Mapic Fuarı’na katılım içinse başvurular halen devam ediyor.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri