Sapro insan kaynakları alanında iki ödül birden kazandı

Sapro insan kaynakları alanında iki ödül birden kazandı

Türkiye’de private label alanının lider şirketi Sapro, insan kaynakları konusunda Türkiye’nin iki önemli ödülünün sahibi oldu. Kariyer.net ve Secret.cv tarafından verilen ödüllerde Sapro, geleceğin çalışanlarına değer veren yaklaşımı, Türkiye’de insan kaynakları sektörünün gelişimini destekleyen anlayışıyla rakiplerinden sıyrıldı.

 

20 binden fazla işveren arasından seçildi

Bu yıl 18’inci kez verilen İnsana Saygı Ödülleri, Kariyer.net kullanıcısı olan 20 binden fazla işveren arasında yapılan değerlendirme sonucu sunuluyor. Ödüller, iş başvurularını en hızlı sürede ve en yüksek oranda yanıtlayan firmaların yanı sıra en çok başvuru alan ve en çok istihdam yaratan şirketlere veriliyor. Başvuru adedi ve adaya özel cevaplanma oranları da kriterler arasında önemli bir yer tutuyor.

 

560 kişilik çalışanıyla hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın önde gelen private label şirketi olan ve kadınların iş gücüne eşit katılımı yönündeki çalışmalara büyük önem vererek kadın çalışan istihdamını %45 seviyesine çıkaran Sapro, insan kaynaklarındaki yenilikçi çalışmalarıyla İnsana Saygı Ödülü’nü almaya hak kazandı.  
İK’nın parlayan yıldızı

Sektöründe Avrupa’nın en büyük şirketlerinden olan ve Türkiye’nin en fazla Ar-Ge yatırımı yapan 250 firmasından bir olan Sapro ayrıca, Secret.cv tarafından gerçekleştirilen İK’nın Yıldızları Ödülü’nün de sahibi oldu. Sapro, çalışanlarına ve kendilerine başvuran adaylara verdiği değerle ödüllere başvuran firmalar arasından öne çıktı.