Sabancı’nın en yetkili isminden çarpıcı Carrefour açıklaması

19 Mart 2013 Salı

CNBC-e’de yayınlanan Finans Cafe programına katılan Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, CarrefourSA’nın geleceğine yönelik önemli açıklamalar yaptı. Dinçer, “17 Temmuz’da CarrefourSA’dan istifa ettiğim gün benim için bu ortaklık bitmişti” açıklamasında bulundu

sabancinin-en-yetkili-isminden-carpici-carrefour-aciklamasi

CarrefourSA’daki ortaklık yapısında sıkıntılar olduğunu ve Sabancı Grubu’nun ortaklığa dair bir değer yaratamadığını söyleyen Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, “Fransız ortağa ‘Ya siz alın ya biz alalım ya da 3’üncü kişiye satalım dedik’ şu ana kadar herhangi bir sonuca varamadık” diye konuştu.

Yılbaşı için ortak hedeflerinin olduğunu ama istenilen noktaya gelemediklerini belirten Dinçer, “Türkiye fırsatlar ülkesi, buradan çıkmayı hiçbir marka istemez. Türkiye son 10 yılda ciddi bir ekonomik ilerleme kaydetti. Carrefour da bu pazarda yer almak istiyor. Bu bağlamda doğru bir planmanın yapılması ve radikal kararlarını alınması gerekiyor. Şu anda bunu gerçekleştirecek bir yönetim organizasyonu yok” ifadelerini kullandı.

Carrefour’un daha önce 4 ülkeden çıktığını hatırlatan Dinçer, “Türkiye, Carrefour için iyi bir pazar görüntüsü çiziyor. Fakat doğru bir yönetim anlayışı ve gerekli aksiyonları almamanız durumunda Türkiye’den çıkma kararı da alabilirsiniz” şeklinde konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri