Perakende PageSkin

Redevco Türkiye yönetim kadrosunda değişim

Harold P.H.M. Reniers, geçtiğimiz günlerde Redevco Türkiye Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden istifa etti. Reniers, hâlihazırda yürüttüğü bazı çalışmaları tamamladıktan sonra 30 Eylül'de şirket bünyesindeki “Geliştirme Direktörlüğü” görevinden de istifa edecek. Bu kararın, tarafların karşılıklı rızası çerçevesinde alındığı açıklandı

Redevco Türkiye yönetim kadrosunda değişim

Harold Reniers, Redevco’nun Türkiye pazarına giriş yapmaya karar verdiği 2006 yılından bu yana, şirketin Türkiye ofisinde başarılı işlere imza attı. Bu süre zarfında Ankara’da hayata geçirilen Gordion AVM, Erzurum’da geliştirilen Erzurum AVM ve Manisa’da hayata geçirilen Magnesia AVM, Redevco’nun başlıca geliştirme projeleri oldu.

Redevco’dan önce Multi Development Corporation bünyesinde çalışmış olan Reniers; şirkete bağlı Hollanda, Almanya, Belçika, İspanya ve Türkiye ofislerinde, çeşitli ticari projelerde faaliyet gösterdi. Harold Reniers, gayrimenkul alanında kariyerine müteahhitler cephesinde başlamış olup Hollandsche Beton Grubu (halen BAM) bünyesinde sekiz yıl çalıştı ve grubun uluslararası iştiraki Interbeton bünyesinde, Zimbabve’deki Harare Uluslararası Havalimanı projesinde görevlendirildi.

Redevco, yakın zamanda, Türkiye’deki mevcut yatırımlarının tamamının, yönetim kadrosu ile birlikte Blackstone Group iştiraklerine satışını gerçekleştirmişti. Bu satış ile Türkiye’deki yapı, yeni bir döneme girdi.

Reniers, karara ilişkin olarak şu açıklamada bulundu: "Redevco ve Blackstone Group’un içerisine girdiği bu yeni dönemi, kariyerimi Redevco dışında sürdürmek üzere mantıklı bir an olarak değerlendiriyorum. Gayrimenkul alanındaki faaliyetlerime, Avrupa ve Türkiye'de uluslararası çapta devam etmek için çeşitli fırsatlar üzerinde çalışıyorum. Belirtmem gerekir ki geride, birlikte mükemmel sonuçlar elde ettiğimiz, sağlam ve son derece saygın bir ticari gayrimenkul şirketini bırakıyor olacağım." 

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin