RB Türkiye, Felis Ödülleri 2019’da yılın reklam vereni seçildi

Reklam ve pazarlama endüstrisinde etkili yaratıcılığın pazarlama çalışmalarındaki rolünü vurgulaması amacıyla düzenlenen Felis Ödülleri kapsamında RB Türkiye’nin 96 projesi kısa listeye kaldı.

RB Türkiye, Felis Ödülleri 2019’da yılın reklam vereni seçildi

Seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda 2 Büyük Ödül, 9 Felis ve 8 Başarı Ödülü olmak üzere toplam 19 ödül kazanan RB Türkiye, aynı zamanda tek marka ile en fazla ödüle ulaşan şirket oldu.

 

Her yıl reklam ve pazarlama endüstrisinde etkili yaratıcılığın pazarlama çalışmalarındaki rolünü vurgulamak ve yaratıcı dünyaya katkı sağlayan tüm ekiplerin başarılarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen Felis Ödülleri’nde bu yılın en büyüğü RB Türkiye oldu.

 

Toplamda 96 RB Türkiye projesinin kısa listeye kaldığı Felis Ödülleri’nde Türkiye’nin Suyu ile Entegre Kampanyalar ve 25 Litre Belgeseli ile Marka Deneyimi ve Aktivasyon kategorilerinde Finish markasıyla büyük ödülü alan RB Türkiye, 2019 yılına damga vuran kampanyalarıyla katıldığı tüm bölüm ve kategorilerde ödül aldı.

 

RB Türkiye’nin ödül aldığı proje ve kategoriler şöyle:

 

Susuz Bardaklar: Açıkhava, medyada hedef kitleye erişim, verinin yaratıcı kullanımında veri görselleme ile 3 Felis, veriden doğan yaratıcılık ve veri hikayeciliği ile 2 Başarı;

 

Finish – Türkiye’nin Suyu: Entegre Kampanyalar kategorisinde Büyük Ödül, Entegre Kampanyalar Ev Bakım ile Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik kategorilerinde 2 Felis;

 

Finish – 25 Litre Belgeseli: Marka Deneyimi ve Aktivasyon kategorisinde Büyük Ödül, Sponsorlu veya Müşterek Kampanyalar ile Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik kategorilerinde 2 Felis;

 

Finish – Söz Ver: Ev Bakım kategorisinde film ve Televizyon/Sinema kategorisi Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik bölümlerinde 2 Başarı.

 

RB Türkiye, Felis Ödülleri kapsamındaki Dönüştüren Pazarlama Etkisi bölümünde de 3 ödül aldı.

 

Finish markasının “Quantum ile Parlak Gelecek” projesi En İyi Stratejik Uygulama, “Türkiye’nin Suyu” projesi ise Pozitif Sosyal Etki kategorilerinde Felis Ödülü alırken, bir diğer RB markası Veet ise “Antiprenses Aktivasyonu” pazarlama projesi ve Entegre Kampanyalar-Kişisel Bakım ve Markalı İçerik ve Eğlence Bölümü-Markalı İçerik Kampanyası kategorilerinde başarı ödülünün sahibi oldu.

 

Şirketin Başarı ödülüne layık görülen diğer projeleri ise Durex markasının Spor İletişimi Kategorisi Film bölümü ve Televizyon / Sinema kategorisi Sağlık İletişimi bölümünde Maraton; Bilinçlendirme / Farkındalık Kampanyasıkategorisi Sağlık İletişimi bölümünde de Pride projeleri oldu.

 

RB Türkiye Temizlik Malzemeleri Ev Temizlik Kategorisi Pazarlama Direktörü Tarık Bayar, Felis Ödülleri’nde yılın reklam vereni seçilmeleriyle ilgili olarak şunları söyledi: “Bu yıl ülkemizde bir değişim başlatmayı hedefledik ve bunu doğrudan kampanyalarımıza yansıttık. Türkiye’nin gelecekte su konusunda daha bilinçli olması için üzerimize düşen görevleri yerine getirdiğimiz için mutluyuz. Finish, Türkiye’nin en sevilen bulaşık deterjanı markası ve tüketicilerle iletişimimizde ürün faydası dışındaki unsurları aktarmak bizim için çok önemli. Bu ayrıcalıklı başarıda bizlerle çalışan tüm iş ortaklarımıza teşekkür ederim.”

RB Türkiye’nin 2019’da entegre iletişim odaklı kampanyalara odaklandığını ifade eden Tarık Bayar, katıldıkları tüm yarışmalardan ödülle dönmekten büyük gurur duyduklarını ifade etti: “Bu yıl uluslararası çapta da kampanyalarımızla sayısız ödül aldık. Yarının Suyu hareketimiz kapsamında ilk kez Kadın dizisinin senaryosuna entegre bir reklam kampanyası yürüttük ve bu çalışmamızla Effie, Social Media Awards ve Golden Drum yarışmalarında ödüller kazandık. Yine Türkiye’de susuz kalan göllere dikkat çeken kampanyamız “Susuz Bardaklar” ile yukarıda bahsettiğim yarışmalarda altın, gümüş ve bronz kategorilerde toplam 11 ödül kazandık. Biz tüketicilerimize en iyi ürünleri sunarken bir yandan da sosyal sorumluluk alanındaki çalışmalarımızla Türkiye’nin geleceğini ve suyunu korumaya söz veriyoruz.”

 

RB Türkiye Sağlık Birimi Pazarlama Direktörü Özlem Girit de Felis Ödülleri kapsamında aldıkları başarı ödülünün temelinde, tüketicinin yanında ve arkadaşça olan bir iletişim dilinin olduğunu ifade etti. Özlem Girit şunları söyledi: Veet markamız ile genel olarak kadınların, özellikle genç kızların kendi kişisel özelliklerini koruyarak da daima özgüvenli olabileceklerini ve Veet’in yanlarında olduğumuzu hissettirmeyi amaçladık. Sosyal medyanın artan popülaritesi ve insanlar üzerinde dolaylı olarak oluşan baskısından, kadınlar arasında artan güzellik kaygısına ve olduğundan farklı görünme çabasına karşı durmayı tercih ettik. İlk bakışta riskli gibi görünse de, yeni kampanya yaklaşımımızdaki samimiyet tüketicilerimizde karşılık buldu ve bizi başarıya taşıdı.”