Ramazan’ın kuruyemiş tercihi Tadım oldu

Ramazan’ın kuruyemiş tercihi Tadım oldu

Tadım Pazarlama Direktörü Zeynep Göçmen: “Ramazan ayı; aile, komşuluk ve arkadaşlık ilişkilerinin en kuvvetlendiği dönemlerden biri. Biz de bugüne kadar markamızı o güçlü ilişkilerin vazgeçilmez eşlikçisi olarak konumladık. Çünkü ‘Türkiye’nin Tadı Tuzu’ olmak gibi bir iddianız varsa; markanızı muhabbetin olmazsa olmazı yapmanız gerekiyor.” diye konuştu.

 

Yapılan araştırmaya göre Ramazan’da tüketilen ürün grupları arasından içecekler ve kuruyemiş kategorisinin birlikteliği dikkat çekiyor. Tadım yüzde 71’le en çok tercih edilen marka olurken, Coca-Cola da yüzde 64’le meşrubat kategorisinin Ramazan lideri.

 

Anların eşlikçisi Tadım

Göçmen’e göre bu iki markanın açık ara lider olması tesadüf değil: “Kuruyemiş tüketim alışkanlıklarını incelediğimizde kolanın tüketicinin en çok tercih ettiği eşlikçilerden biri olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla aslında bu zirve ortaklığı genelde hep aynı evlerde, aynı sofralarda... Biz de gücümüzü zaten hep bu ‘eşlikçi’ özelliğimizden alıyoruz. Son reklam kampanyamız ‘İyi Gelir – İyi Gider’le aslında tam da bunu ortaya koymaya çalıştık. Neşe, hüzün, keyif, mutluluk, umut ve heyecan gibi duygularını ayırt etmeksizin tüketicimizin bütün ‘anları’nın eşlikçisi olmayı hedefliyoruz. Bu da markamızı aile içi sosyalleşmenin doyasıya yaşandığı Ramazan ayında daha da kıymetli hale getiriyor.”

 

Tüketicinin sağlıklı beslenmeye ilgisi bu dönemde artıyor

Zeynep Göçmen, Ramazan denince akla ilk Tadım’ın gelmesinin bir diğer sebebinin de tüketicinin beslenme ve sağlık konularına bu dönemde ilgisinin artması olduğunu söylüyor: “Ramazan’da tüketicinin beslenme alışkanlıkları tamamen değişiyor. Uzun süre tok kalabilmek, daha az susamak ve sindirim sorunu yaşamamak gibi konularda tüketici, Tadım’ın çiğ kuruyemiş ve kuru meyve ürünlerine güveniyor.”