Perakende PageSkin

Ramazan Ayının öne çıkan ekipmanları

Ramazan Ayının öne çıkan ekipmanları

Türkiye’nin en büyük ekipman tedarikçisi Eurometall, yaklaşan Ramazan ayında işletmelerin ihtiyacı olan ekipmanları açıkladı. Özellikle gıda sektöründe hareketliliğin en fazla olduğu aylardan biri olan Ramazan ayında tedarik edilen ekipmanlar ile müşterilerin rahat bir şekilde alışveriş yapmasının mümkün olduğunu vurgulayan Eurometall, aynı zamanda Ramazan ayına özel kampanyalarını da duyurdu.

Eurometall, %25’e varan indirimler ile müşterilerin alışverişini hızlandıran ve pratik hale getiren ekipmanlar arasındaki market arabaları, el sepetleri, tekerlekli el sepetleri; mağaza içerisindeki verimliliği arttırmak için kullanılan promosyon havuzları, indirim kasetleri, yönlendirme ve panoların öne çıktığını dile getirdi.

Eurometall, en çok ihtiyaç duyulan ekipmanları ve işletmelere olan faydalarını ise şöyle sıraladı:

Değişen Alışveriş Alışkanlıkları ile Önem Kazanan Ekipmanlar

Süpermarket ve marketlerde yapılan alışverişlerin yanı sıra günümüzdeki alışveriş alışkanlığının değişmesi ve online platformlardan yapılan alışveriş oranlarının artması ile de depolama ve lojistik ağlarında kullanılan ekipmanlar da önem kazanmıştır. Malzeme taşıma arabaları, paletler, istifleme makineleri gibi depolama/lojistik biriminde etkili iş olanağı sağlayan ekipmanlar da her zaman olduğu gibi özellikle Ramazan ayında daha da öne çıkan ürünler arasındadır.

Rahat Alışveriş Sağlayın

Özellikle Ramazan ayına az bir zaman kala tüm müşteriler süpermarket ve marketlerden yaptıkları alışverişler ile hazırlık içerisine girer. Sahurda ve iftarda özenle hazırlanan yemekler için yapılan bu alışverişlerde genellikle alınan ürünler fazla olduğu için de müşterilere konfor sağlayan ekipmanlar tedarik etmek, işletmelerin önem verdiği detaylar arasındadır. Metal ve plastik market arabalarının sağladığı kolaylık ile müşteriler reyonlar arasında özgürce hareket edebilirken el sepetleri ise alışverişini minimum düzeyde tutan müşteriler için vazgeçilmez ürün taşıyıcılardır.

Önerilen Ürünler: Metal Market Arabaları

                              Plastik Market Arabaları

                              El Sepetleri

Özel İndirimleri ve Kampanyaları Görünür Kılın

Ramazan ayında gelen indirim ve kampanyalar ile marketler daha da canlanır. Birçok ürün kategorisinde farklı kampanyaların düzenlendiği marketlerde, bu kampanyaları da belirgin hale getirmek müşterinin dikkatini çekeceği gibi ürünlerin satışını da arttıracaktır. Promosyonda olan ürünler için ise sıklıkla tercih edilen teşhir sepetleri ile ürünleri çarpıcı hale getirmek mümkün. Teşhir havuzlarının mağazada etkili yerlere yerleştirilmesi ile ürünler daha da dikkat çekici hale gelir.

Önerilen Ürünler: Fiyat Etiketleri

                              Yönlendirme ve Panolar

                              Teşhir Sepetleri

Online Alışverişlerin Olmazsa Olmazları

Online alışveriş, özellikle pandemi döneminde önem kazanan bir alışveriş seçeneği oldu. Evden çıkmadan alışveriş yapma kolaylığı sunan işletmeler ise ekipmanlarını yenileyerek tüm isteklere cevap verebilen firmalar haline geldi. Ramazan ayının da alışveriş üzerindeki etkisi düşünülecek olursa işletmelerin ekipmanlarını yenilemesi ya da eksik ekipmanları tamamlaması önem kazandı. Bu süreçte müşteri memnuniyetini etkilediği kadar işletmede kolaylık da sağlayan çeşitli ekipmanlar bulunuyor. Depolama/lojistik ekipmanları ile işletmenizi düzen içerisinde tutabileceğiniz gibi çalışanlarınızın daha verimli çalışmasını da sağlayabilirsiniz.

Önerilen Ürünler: Malzeme Taşıma Arabaları

                               Paletler

                               İstifleme Makineleri

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin