Ralph Lauren teknolojide yeni bir çığır açıyor

Ralph Lauren’in yeni tişörtü kalp atışı, solunum, stres seviyesi gibi bilgileri tablet veya akıllı telefonlara göndererek akıllı teknoloji sunuyor

Ralph Lauren teknolojide yeni bir çığır açıyor

Perakende.org özel haberi - Çeviri: Oğuzhan Emre Avcı

 

Moda devi Ralph Lauren, giyilebilir teknolojiyle modaya uygun şekilde ürettiği ve ilk kez Amerika Açık Tenis Turnuvası’nda bazı top toplayıcı çocukların giyeceği Polo Tech akıllı tişörtlerinin müjdesini verdi.

Bu kompresyon giyim ürünü; kullanıcının kalp ritmi, solunum, vücut aktiviteleri gibi bilgileri detaylı şekilde akıllı telefon ve tabletlere direk olarak iletme teknolojisi sağlıyor. Ürün, Kanadalı şirket OMsignal ile birlikte piyasaya çıkacak.

Gümüş ipliğe dayalı sensörler, giyen kişinin kalp ritmindeki elektriksel değişiklerle göğüs kafesi sıkışma ve genişlemeleri ölçerek kişinin atletik performansını ortaya koyuyor. Tüm bilgiler, çamaşır makinesine atılması gerektiğinde çıkartılabilen küçük siyah kutu şeklindeki kaydedicide toplanıyor.

Polo Tech tişörtler Amerika Açık’ta da boy gösterecek olsa da tüketicilerin ürünü satın almaları için baharı beklemeleri gerekiyor.