Perakende PageSkin

YMH’nin ana sponsoru Arpacıoğlu’ndan açıklama var

1970 yılından bu yana perakende sektörüne hizmet veren Arpacıoğlu, bu yıl 4’üncü kez düzenlenen Yerli Market Haftası’na (YMH) 3’üncü kez ana sponsor olarak katılıyor

YMH’nin ana sponsoru Arpacıoğlu’ndan açıklama var

İstanbul PERDER ve Pin Grup organizasyonuyla bu yıl 4’üncü kez düzenlenecek olan Yerli Market Haftası (YMH), bugün ve yarın (11 – 12 Aralık) WOW Convention Center’da ziyaretçilerini ağırlayacak. Bu organizasyona 3’üncü kez ana sponsor olan Arpacıoğlu da fuar alanında ziyaretçileriyle buluşacak. Ziyaretçileriyle bir araya gelecek olmaktan mutluluk duyan Arpacıoğlu Group Genel Müdürü M. Şener Koyuncuoğlu, konuya ilişkin bir açıklama yayınladı.

 

Koyuncuoğlu’nun açıklaması şöyle: 

 

“Arpacıoğlu Group; 1970 yılında Ağrı’da perakende sektörü ile ticari faaliyetlerine başlamıştır. Kuruluşumuz, 1989'da İstanbul'da hızlı tüketim ürünleri distribütörlüğüne ve ardından 1995 yılında İstanbul Avrupa Yakası'nda üretici firma distribütörlüğüne geçiş yapmıştır.

Sektörde büyümeyi hedefleyen kuruluşumuz 2005 yılında İstanbul Anadolu yakasını da kapsama alanına alarak faaliyet alanını genişletmiştir. 2008 yılında bir ilki gerçekleştirerek kendisi gibi faaliyet gösteren bir kuruluşu satın almış ve Trakya bölgesini de bünyesine katarak Marmara bölgesinde kendi sektöründe iddialı bir kuruluş olmuştur.

2011 Aralık ayında hizmete açılan Doğu Marmara bölgesi ve 2018 yılında hizmete açılan Batı Karadeniz Bölgesi  ile Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Zonguldak, Bartın bölgelerinde de emin adımlarla büyüme yolunda önemli bir adım daha atmıştır. Distribütörlüklerimiz, Colgate, Nutricia, Hayat Kimya, Yudum, Kopaş, Nivea, J.Wax, Sebamed, Hobby, Parex, Henkel, Hunca, Tresan, Vissmate, Loreal, Balküpü, Burcu.

 

Değerli dostlar;

Gerçek şu ki; Dünya değişiyor, dönüşüyor, ülkemiz değişiyor dönüşüyor, sektörler değişiyor dönüşüyor, Pazar değişiyor dönüşüyor bu değişim, dönüşüm sürecinde sektörümüzdeki tüm paydaşların değişmesi, dönüşmesi şart… ilk önceliğimiz değişen bu şartları gerçekçi olarak kabul etmek, anlamsız direnmemek yani bu değişimi yönetmek, “dönüşmek” olmalı…

 

Değişim/Dönüşüm farkı bizi nereye gideceğimizi bilip bilmemek ayrımına götürüyor. Yani değişim kendimizin yönetmediği dünya, ülkemiz, sektörümüz ve pazarın bizden önce değiştiği bizim ise ayak uydurmak zorunda olduğumuz süreç olmakta. Olması gereken ise dönüşüm yani bizim yönettiğimiz yeni iş yapış modelleri yeni iş, kalite, yönetim anlayışı… Özet, değişim zamanı gelmeden dönüşebildiysek ne mutlu bize ancak değişim zamanı geldiğinde dönüşemediysek ve mecburen değişmeye çalışıyorsak hız yerine panik, takım çalışması yerine bireysel direktifler, detay analiz yerine ise üstünkörü yüzeysel analizlerle değişimi karşılamamız ve hatta gecikmemiz, rekabette geride kalmamız anlamına gelecektir… İçinde olduğumuz pazarda dün doğru olarak yaptıklarımız (ki doğru idi) bugün anlamını yitiriyorsa ve fayda sağlamıyorsa hayatımızı, işimizi gelecekte de doğru yönlendirmek için ne yapacağımıza, nasıl yapacağımıza, ne zaman yapacağımıza ve Kimin yapacağına bugün hızla karar vermek zorundayız.

 

Biz çocukken bir şeyleri farklı yapmaya çalıştığımızda büyüklerimiz: “Bize icat çıkartmayın!” sözleri ile sınır çizerlerdi, ne kadar yanlışmış. Halbu ki, “icat çıkartmak lazım.” Zaman, icat çıkartma zamanı.

 

Arpacıoğlu Group olarak bu dönüşümün farkındayız ve bu dönüşüme ayak uyduracak dönüşümü yönlendirecek gücü ve  enerjiyi kendimizde görüyoruz. 2019 yılı bizim için özellikle bu dönüşümü sağlayacağımız bir süreç olacak…

 

Dönüşümün bugünkü kurgusu “dijital dönüşüm.” Umarım burada da geç kalmayalım...

 

Burada aslında: “Hızla gelişen bilim ve teknolojinin sunduğu imkânlar ve sürekli değişen toplumsal, sektorel, kurumsal ihtiyaçlar doğrultusunda organizasyonumuzun daha etkin, daha verimli hizmet vermek ve müşteri, çalışan, üretici ve hissedar memnuniyetini sağlamak üzere insan ve iş yapış süreçleri ve teknoloji unsurlarında gerçekleştirdiği bütünsel dönüşümü.” kastediyoruz. Bilgiye sahip olanın değil sahip olduğu bilgiyi iyi okuyup değerlendirenin işe hâkim olacağı geleceğe hâkim olacağı  bir süreç yaşıyoruz…

 

Temel amacımız sürdürülebilir verimli  iş yapış modellerinin dijital dönüşüm sürecinde tanımlanması ve kurumsal kültürle birlikte ortak çıkarlarımız için uygulanması olacaktır.

 

Bu vesile ile 4’üncü kez düzenlenen Yerli Market Haftası’nda (YMH) yer almak gurur verici. Dolayısı ile bu özel süreçte 3’üncü kez ana sponsor olmak bizim için çok değerli. Umudumuz tüm katılımcılar için verimli ve  işe yarayan bir etkinlik olması şeklinde . Tüm bu yapı içerisinde en önemli gücümüz yine birbirimiz olacaktır… Bu vesile ile Arpacıoğlu Group olarak tüm müşteri, çalışan, üretici ve yatırımcılar için verimli, huzurlu, bol bereketli kazançlı 2019 ve ümitli gelecek yıllar diliyoruz…”

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin