Perakende PageSkin

Vestel tasarımlarına Good Design’dan 20 yeni ödül

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Vestel, tasarımlarıyla dünya devi rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor. Vestel, 70 yılı aşkın tarihiyle dünyanın en köklü ve prestijli tasarım yarışmaları arasında gösterilen, Chicago Athenaeum Mimarlık ve Tasarım Müzesi tarafından düzenlenen Good Design 2021’e damga vurdu. Organizasyon tarihinde en çok ödül alan markalar arasındaki yerini güçlendiren Vestel, tasarımlarıyla 20 ödül almaya hak kazandı.

Vestel tasarımlarına Good Design’dan 20 yeni ödül

Vestel, Ar-Ge ve inovasyona dayalı teknoloji üretimi, ihracattaki başarısı ve sürdürülebilir büyüme grafiğinin yanı sıra, tasarımlarıyla da uluslararası platformlarda öne çıkıyor. Son olarak küresel ölçekte dev markaların yarıştığı Good Design’dan 20 ödülle dönen Vestel, Türk tasarımcı ve mühendislerin elinden çıkan ürünleriyle ödül organizasyonuna damga vurdu.

İleri teknolojiye sahip ürünlerle kullanıcıların hayatını kolaylaştırmanın yanında tasarımlarla şıklık beklentisini de karşıladıklarına dikkat çeken Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “Vestel olarak en yeni ve en iyi teknolojilerle tüketicimizin hayatını kolaylaştırıyoruz. Bunun yanı sıra ürünlerimizin iyi birer tasarımla nasıl fark yaratabileceğinin de bilincindeyiz. Şık tasarımlarımız, yenilikçi bakış açımızla şekilleniyor. Bu alandaki başarımızı uluslararası platformlarda tescilleyerek kanıtlıyoruz. Tasarım alanında en prestijli organizasyonların başında gelen Good Design, dünyanın en eski yarışması. Bu organizasyondan aldığımız 20 ödülle Vestel olarak ülkemizin adını zirveye taşımaktan gurur duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

Good Design 2021 kapsamında Vestel Elektronik Endüstriyel Tasarım Grubu 7, UX Grubu 7 olmak üzere toplam 14, Vestel Beyaz Eşya ise 6 projesiyle ödül almaya hak kazandı.

Vestel Beyaz Eşya’nın ürettiği 84 cm yeni nesil Frenchdoor buzdolabı, AIO bulaşık makinesi, mat yüzeyli DUO ankastre fırın, minimal tasarımlı çamaşır ile kurutma makineleri, indüksiyon ocak ve Vestel Elektronik tasarımı elektrikli araç şarj istasyonları, dezenfektörlü robot süpürge, yenilikçi teknolojiye sahip TV’ler tasarım ödüllerini topladı. Vestel UX tarafından geliştirilen Evin Aklı, VFit+, Smart Center, Drive Green, Ionia mobil aplikasyonları ve Vestel Huddle Online Toplantı Arayüzü ile elektrikli araç hızlı şarj istasyonu EVC 05 ekran arayüzü tasarımlarıyla rakiplerini geride bıraktı.