Taraklı Günleri Agora Alışveriş Günleri’nde

Şehrin önemli değerlerinin tanıtılmasına öncülük eden Agora Alışveriş Merkezi, bu kez 5-6-7 Ocak tarihlerinde Taraklı Günleri etkinliği ile ziyaretçilerine kapılarını açacak

Birbirinden renkli ve etkileyici organizasyonlar ile adından sıkça söz ettiren Agora Alışveriş Merkezi bu defa Türkiye’nin sakin ilçeleri listesinde yerini alan Sakarya’nın Taraklı ilçesini geleneksel lezzetleri, eşsiz manzarası, yöresel ürün stantları ve halk oyunları ile tanıtacak. 5 Ocak Cuma günü saat 14:00’te protokol eşliğinde açılışının yapılacağı Taraklı Günleri’nde açılışa özel Taraklı’nın yöresel lezzetlerinden Keşkek yemeği ve Tarhana çorbası ikram edilecek. 6- 7 Ocak tarihlerinde ise yöresel yemeklere ek olarak uhud ve köpük helvası tatlıları da tüm ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Yöresel lezzetli İkramların yanı sıra Taraklı fotoğrafları, Taraklı maket evi ve dokuma tezgahı da sergilenerek ilçenin tüm güzellikleri Agora AVM’de olacak.

 

Sakarya’nın değerlerine her daim önem veren ve bu yönde etkinlikler düzenleyen Agora Alışveriş Merkezi, 1 Ocak Pazartesi günü itibari ile Taraklı ilçesine ait 24 fotoğrafın yer aldığı sergiye de ev sahipliği yapıyor.