Şiba İlhan Caymaz, CFO olarak Fazla Gıda bünyesine katıldı

Şiba İlhan Caymaz, CFO olarak Fazla Gıda bünyesine katıldı

Fazla Gıda’da Üst Düzey Atama: Şiba İlhan Caymaz Fazla Gıda CFO’su Oldu

Sektörün deneyimli ismi Şiba İlhan Caymaz, CFO olarak Fazla Gıda bünyesine katıldı. Küresel çapta lider firmalarda geçen 12 yıllık kurumsal deneyiminin ardından Caymaz; teknolojik ve bütüncül altyapısıyla gıda işletmelerinin atık yönetimini üstlenen ve fazla ürünlerinden ekonomik, sosyal ve çevresel değer yaratmasını sağlayan Fazla Gıda’nın nakit akışını ve finansal taahhütlerini en verimli şekilde yöneterek yurtdışı açılım sürecinde ihtiyaç duyduğu stratejik aksiyonların alınması, şirket değerinin artırılması ve yatırım süreçlerinin en verimli şekilde yönetilmesi alanlarında çalışmalara başladı.

Şiba İlhan Caymaz Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Ekonomi bölümünden 2010 yılında mezun oldu. Mezuniyetinin hemen ardından danışmanlık, strateji, kurumsal finansman ve vergi gibi alanlarda daha iyi bir iş dünyası yaratmak adına çalışan Ernst & Young şirketinde Bağımsız Denetçi olarak profesyonel hayatına adım attı. Kariyerinin daha ilk yıllarında sağlıktan perakendeye, altyapıdan üretime farklı sektörlerde yer alan birçok özel ve halka açık şirketin denetim sorumluluğunu yürüttü. Yaklaşık 3 yıl boyunca çok çeşitli portföyü sayesinde edindiği finansal yönetim raporlaması, denetim süreçleri, kurumsal planlama ve risk yönetimi ve şirket stratejilerini belirleme alanlarındaki deneyimi ile 2013  yılında Türkiye Küçük Ev Aletleri bölümünde Asistan Finansal Kontrolör olarak Philips bünyesin katılan Caymaz; 2015 yılında Küçük Ev Aletleri Finans Müdürü, 2017 yılında Türkiye Philips Sağlık Sistemleri Finans Müdürü rollerinde görev aldı. Kariyer basamaklarını emin adımlarla çıkarken TÜRMOB tarafından verilen Serbest Mali Müşavirlik Belgesi’ni de alarak yetkinliğini geliştirdi; 2021 yılında Philips Sağlık Sistemi Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Finans Direktörü pozisyonuna atandı. Kariyeri boyunca Philips’in üç farklı divizyonunda görev alan  Caymaz; bu süre zarfında finansallarının raporlanması ve analizi, nakit akış ve kredi riski yönetimi, trend, risk ve fırsat takibi, varyans analizi ve kar/zarar raporlamaları, yatırım faaliyetleri, gelir/gider kapasitelerinin desteklenmesi, pazar beklentilerine uyumlu iş geliştirme ve sağlık sektöründe yer alan Şehir Hastaneleri projelerinin yürütülmesi gibi konularda 9 yılı aşan süre boyunca deneyim kazandı.  

Caymaz: “Fazla Gıda ile birlikte Dünya adına etki odaklı çalışıp döngüsel ekonomiye katkı sağlarken 12 yıllık profesyonel birikimim doğrultusunda kurumun yurtdışına açılım yolculuğunda gerekli olan stratejik aksiyonlara yön vereceğim.”  dedi.