Perakende PageSkin

Pandemide yüzde 300 büyüyen e-ticaret, Ramazan’da zirve yapacak

Vaka sayılarının tekrar yükselişe geçmesiyle birlikte Ramazan ayına yönelik getirilen tedbirler e-ticarete olan ilgiyi artıracak. Gıdadan, tekstile, dekorasyondan, markete kadar alışverişlerin çoğu geçen Ramazan olduğu gibi bu Ramazan’da da e-ticarete dönüş sağlayacak. Restoran ve kafelerin kapalı olması talebi daha da yükseltecek

Pandemide yüzde 300 büyüyen e-ticaret, Ramazan’da zirve yapacak

Alınan ek tedbirlerle birlikte pandemi yasakları artarken, tüketiciler Ramazan’da ihtiyaç duyduğu birçok ürünü e-ticaret siteleri üzerinden almaya devam edecek. Kısmi kapanmanın geçmiş dönemlerde olduğu gibi e-ticaret pazarına pozitif etkisi olacağını belirten IdeaSoft CEO’su Seyhun Özkara, “Pandemi döneminde ilk kapanma ile birlikte ilk aylarda, gıda ve temel tüketim ürünlerinde %300'e varan büyümeler yaşandı. Bu yıl da özellikle Ramazan döneminde gözle görülür bir büyüme yaşanacak ve bu büyümeden temel tüketim malzemeleri, gıda, yeme & içme sektörlerinin yanı sıra yaz dönemine geçişin etkisi ile spor ekipmanları, vitamin takviyeleri, organik ve doğal ürünler payını alacak” dedi.

2020 Ramazan ayı rakamlarının pandeminin ilk dönemine denk gelmesiyle hızlı bir büyüme gözlemlediklerinin de altını çizen Özkara,IdeaSoft olarak geçmiş dönemden tecrübeli ve tedbirliyiz. İlk kapanmalar veya diğer kısmi kapanmalar kadar büyük olmasa da, 2021 ilk çeyreğe göre ciro bazında net %35 bazında büyüme öngörüyoruz” şeklinde konuştu.

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin