Perakende PageSkin

P&G’nin kullandığı teknolojik alt yapı belli oldu

3D tasarım yazılımı, 3D Dijital Modelleme ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde dünya lideri 3DEXPERIENCE Şirketi Dassault Systèmes dünyanın en büyük paketlenmiş tüketim ürünleri şirketlerinden biri olan Procter & Gamble’ın (P&G) 3DEXPERIENCE platformunu kullandığını duyurdu. P&G, Dassault Systèmes'in “Perfect Product“ ve “Perfect Package“ endüstri çözümü deneyimlerini kullanarak paketleme, ürün tasarımı, ihtiyaç ve program yönetimini süreçlerini hızlandırıyor ve geliştiriyor

P&G’nin kullandığı teknolojik alt yapı belli oldu

Paketlenmiş tüketim ürünleri pazarı, çoğu satın alım kararının birkaç saniye içinde verildiği, hızlı tempolu ve rekabetçi bir pazardır. Şirketlerin bir ürünü piyasadaki benzerlerinden ayıran, güçlü ve güvenilir bir marka imajına katkıda bulunan ve tüketicileri ürünü satın almaya ve bunu tekrar etmeye teşvik eden yeni malzemeleri, formülleri ve paketleri hızlı bir şekilde sunması gerekiyor.

 

Dassault Systèmes'in tasarım, geliştirme ve simülasyon uygulamalarının uzun süredir müşterisi olan P&G, 80'den fazla ülkede 10 ürün kategorisi ve 65 marka yönetiyor. 3DEXPERIENCE platformu, P&G'nin kısa ürün kullanım ömürleri, hammadde fiyatlarındaki dalgalanmalar ve son derece değişken tüketici talepleri bağlamında ürün programlarını yenilemek, verimli şekilde yönetmek ve hızlandırmak için ölçeğini daha yüksek esneklikle desteklemesine yardımcı oluyor.

 

P&G BT Direktörü Jean-Louis Hospitel: “Mevcut Dassault Systèmes ürün yaşam döngüsü yönetimimizi 3DEXPERIENCE platformuna yükseltme kararımız, iş sürecimizin dijital dönüşümünü desteklemek ve değerini yükseltmek için faaliyetlerimizde dijital bir dönüşüm sağlama çalışmamızın bir parçası.” şeklinde konuştu ve “3DEXPERIENCE platformu, teknik topluluğumuzun sorunsuz hale gelmesi için uçtan uca yenilik entegrasyonunu ve gelişmiş kullanıcı deneyimini kolaylaştırıyor.” dedi.

 

3DEXPERIENCE platformuna dayanan "Perfect Product" ve "Perfect Package", P&G bünyesinde ürünlerin tasarımını ve geliştirilmesini desteklemek için araştırma ve geliştirme, ürün tedariki, kalite ve diğer alanlarda 18 bin kullanıcıya uzanıyor. Global ve ortak bir dijital ortamda, proje verileri izlenebiliyor, paylaşılabiliyor ve yeniden kullanılabiliyor. Ekipler, verileri aramak için daha az zaman harcıyor ve daha tutarlı ve doğru paketleme ve ürün özelliklerine erişebiliyorlar. Bu da süreçleri kolaylaştırıyor ve işlerin tekrarlanmasından ve giderlerden tasarruf sağlıyor. Verimliliğin artmasına ek olarak; eğilimler, ihtiyaçlar ve kullanım hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için veriler tüketicilerle kolayca değiş tokuş edilebiliyor.

 

Dassault Systèmes Paketlenmiş Tüketim Ürünleri ve Perakende Endüstrisi Başkan Yardımcısı Philippe Loeb ise: “3DEXPERIENCE platformu ve paketlenmiş tüketim ürünleri için sunduğumuz endüstri çözümü tecrübeleri; insanları, süreçleri ve sistemleri birbirine bağlıyor. Sonuç olarak şirketler, ürün geliştirme süresini yüzde 20'ye kadar azaltabiliyor. Bu da sürekli değişen tüketici alışkanlıklarına yanıt olarak iş önceliklerini devamlı yeniden düzenlemek zorunda kalan şirketlerin daha büyük, daha iyi ve daha hızlı yenilikler getirmesini gerektiren bir endüstride büyük bir avantaj. Dönüm noktası olacak bir sonraki ürünün keşfedilmesi ve kullanıma sunulması çok daha verimli hale geliyor.”

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin