Mondelez International üç yıl daha CHEP paletlerini kullanacak

CHEP, daha önce Kraft Foods olarak anılan dünyanın en çok sevilen yiyecek ve içecek markalarının üreticisi Mondelēz International’ın, yıllık yedi milyonun üstünde paletli taşıma potansiyeli olan Batı, Orta ve Doğu Avrupa operasyonlarıyla üç yıllık anlaşma yeniledi

Mondelez International üç yıl daha CHEP paletlerini kullanacak

Tüketim ürünleri, taze gıda, içecek ve otomotiv gibi sektörlerde dünyanın en büyük şirketlerine palet havuzlama çözümleri sunan CHEP, çikolata, bisküvi, sakız, şeker, kahve ve toz içecek alanında bir dünya lideri olan Mondelēz International ile yenileme sözleşmesi imzaladı. Portföyünde Toblerone, Cadbury ve Milka çikolataları, Jacobs kahve, LU, Nabisco ve Oreo bisküvileri, Tang toz içecekleri ve Trident sakızları gibi milyar dolarlık birçok markayı barındıran Mondelēz International, ürünlerini Avrupa'daki 100 binden fazla müşterisine ulaştırmak için önümüzdeki üç yıl boyunca yine CHEP paletlerini kullanacak.

Avrupa'daki genel merkezi Zürih'te olan Mondelēz International’ın Avrupa Lojistik Operasyonları Direktörü Oliver Kofler, yenilenen işbirliğiyle ilgili olarak, “Lojistik stratejimize ve Avrupa çapındaki büyüme planlarımıza çok uygun, kapsamlı bir ağasahipolan CHEP, sunduğu müşteri odaklı palet havuzlama sistemi ve üstün palet kalitesiyle ön plana çıkıyor. Tercihimizde belirleyici olan diğer faktörler ise, CHEP’insunduğu ürün yenilikleri, mükemmel müşteri hizmetleri ve esneklikprensibi. CHEP’in Orta ve Doğu Avrupa'da faaliyetlerini genişletmek için yaptığı yatırımlar isebizim için ayrı bir takdir konusu”dedi.

İspanya, Fransa, İtalya, İskandinavya ve Benelüks hattındaki büyüme fırsatlarının her iki şirketi de heyecanlandırdığını söyleyen CHEP'in EMEA Kilit Müşteriler ve Stratejiler Başkan Yardımcısı Jochen Behr ise, yenilenen işbirliğiyle ilgili şunları söyledi: “Mondelēz International ve CHEP, iş süreçlerini kolaylaştırma ve tedarik zincirinde üst düzey verimlilik artışı sağlama temelinde kurulan uzun süreli stratejik bir iş ortaklığına sahip. Sürdürülebilir tedarik zinciri uygulamamıza dayanan bu sağlam işbirliği, uzun süreli ilişkimiz boyunca hem Mondelēz International’ın hem de bizim büyümemizi sağladı. Mondelēz International’ın bize duyduğu güvene minnettarız ve ortaklığımızı daha uzun yıllar devam ettirmeyi istiyoruz.”