Migros inatçı lezzetlerine devam ediyor

Migros’un raflarında tüketicinin beğenisine sunulan Kecheese, ürünlerine bir yenisini daha ekledi

Migros inatçı lezzetlerine devam ediyor

Türkiye’nin en önemli süpermarketler zincirlerinden Migros’un raflarında tüketicinin beğenisine sunulan Kecheese, ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Firma, şimdi de keçi sütüyle sofralara konuk olacak.

Keçi sütü ve ürünleri markası 'Kecheese'in, “UHT keçi sütü” Migros ve Tansaş’ın 900 şubesinde süt ürünleri reyonunda satışa sunulacak. Özellikle hamile kadınların, bebekli annelerin ve yaşlıların yoğun talebiyle karşılaşan keçi sütü, 1 litrelik karton ambalajlarda tüketicinin beğenisine sunulacak.

Türer Anonim Şirketi’nin Seferihisar'da bulunan keçi çiftliğinde üretilen sütler, tamamen soğuk zincir korunarak elde ediliyor. Ayrıca ürünlerde katkı ve koruyucu madde bulunmuyor. Türer markası olan Kecheese ürünleri günlük olarak şirket bünyesinde faaliyet yürüten mikrobiyolojik ve süt analizleri laboratuvarında analizleri yapılıyor. Kecheese UHT keçi sütünün her parti üretimi ayrıca Ankara Gıda Kontrol Laboratuvarı’nda tağşiş analizi yapılıyor.

İnatçı lezzet
Kecheese firmasından yapılan açıklamada, keçi sütünün sağlık açısından hassas bünyeli kişiler tarafından tüketildiğine dikkat çekilirken, bu nedenle ürünün yüzde yüz olmasına dikkat edildiği, tüketicinin gönül rahatlığıyla tüketebileceği belirtildi. “İnatçı lezzet” sloganıyla kısa sürede Türkiye’nin keçi sütü markası olan Kecheese ailesinin yeni ürünü UHT keçi sütü Türkiye’nin en büyük keçi çiftliklerinden biri olan Özer Türer Koyun Keçi Çiftliği’nde elde ediliyor.

Seferihisar'daki çiftlikte üretilen sütler, soğuk zincir kırılmadan paketleniyor.  Kecheese markasını bünyesinde bulunduran Türer A.Ş’ye ait olan Özer Türer Koyun Keçi Çifltiği’nde Saanen cinsi keçi yetiştiriliyor. 2003 yılından bu yana yapılan ıslah çalışmaları neticesinde işletmede yılın 12 ayı keçi sütü üretimi yapılabiliyor.

Kaynak: Kobiden