Perakende PageSkin

Metropol İstanbul’dan yenilebilir sergi

Metropol İstanbul’dan yenilebilir sergi

Alışveriş ve eğlencenin Ataşehir’deki gözde noktası Metropol İstanbul devam eden 1. yaş festivalinde dünyaca ünlü organizasyonları ziyaretçileriyle buluşturmaya devam ediyor. Türkiye’de ilk kez Metropol İstanbul’da sergilenen dünyaca ünlü balon müzesinin ardından bu kez Yenilebilir Eserler Sergisi ziyaretçilerle buluştu. Sergi 20 Kasım tarihine kadar Metropol İstanbul’da görülebilecek.

 

Metropol İstanbul, 1.yaş kutlamalarında yer alan renkli etkinliklerin yanı sıra dünyaca ünlü organizasyonlara da ev sahipliği yapmaya devam ediyor.  Dünyanın en ünlü balon müzesi Animal Balloon World’le ziyaretçi akınına uğrayan Metropol İstanbul’da bu kez gastronomi dünyasının en prestijli yarışması IKA Culinary Olympics’e katılarak ülkemize birçok kategoride kazandıkları madalyalarla dönen Türk Gastronomi Derneği Takımı’nın ödüllü eserleri ziyaretçilerle buluştu. Dünyanın en önemli aşçılık yarışmalarından olan İKA Dünya Aşçılar Olimpiyatları’na katılan ve birçok kategoride madalyayla dönen Gastronomi Derneği pasta şefleri, şeker hamuruyla hazırladıkları heykellerin yer aldığı ’Yenilebilir Heykeller’ sergisiyle Metropol İstanbul Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçilerle bir araya geldi.

Şeker hamuruyla hazırlanan ve çocukluğumuzun unutulmaz kahramanlarının yanı sıra en küçüğü 60 santim yüksekliğine sahip bir çok konsept heykellerden oluşan sergi, çocuklar kadar yetişkinlerin de ilgi odağı olmayı başardı. Yenebilir eserler sergisinde Red Kitt’ten Michelangelo’nun Davut Heykeli’ne Muppet Show karakterinden mini heykel uyarlamalarına kadar birbirinden renkli ve lezzetli parçalar yer aldı. Bu yıl, dünyanın en prestijli gastronomi yarışmalarından biri olan ve dört yılda bir düzenlenen IKA Culinary Olympics (Dünya Aşçılık Olimpiyatları)’e Türkiye’den katılarak yarışmadan birçok dalda aldıkları ödülle ülkemize dönen Gastronomi Derneği şeflerinin ödüllü eserleri, Yenilebilir Heykeller’ sergisi adıyla Metropol İstanbul Cinematica avlusunda sergilenmeye başlandı.