Kariyer.net’ten Sapro’ya “İnsana Saygı” ödülü

Kariyer.net’ten Sapro’ya “İnsana Saygı” ödülü

Türkiye’nin en büyük ıslak mendil üreticisi Sapro, 800 kişiye istihdam sağlarken İnsan Kaynakları alanında da başarılarını arttıyor. Sapro; Kariyer.net tarafından açıklanan İnsana SaygıÖdülleri’ni 10. kez almanın gururunu yaşadı.

İnsan odaklı istihdam politikasıyla sektörünün önde gelen şirketlerinden olan Sapro, ilkelerine bağlı kalarak yürüttüğü stratejisiyle, insan kaynakları sitesi Kariyer.net tarafından her yıl düzenlenen ‘İnsana Saygı Ödülleri’nden bir kez daha ödülle döndü.

Ödül; Kariyer.net sitesinde yayınladıkları ilanlara belirli bir sayının üzerinde başvuru alan firmalar arasında, başvuruda bulunan adayların tamamına dönüş yapan ve başvuru süreçlerini başarıyla yürüten şirketlere sunuluyor. 2012 yılında bu yana ödül alan Sapro, ödüle bu yıl 10. kez layık görüldü.

Sapro İnsan Kaynakları Direktörü Nilgün Zincirkıran, hem beyaz yaka hem da mavi yakalı olmak üzere 800’e yakın kişinin çalıştığı Sapro’da, şirket olarak insan odaklı bir istihdam politikası izlediklerini ve bu nedenle de sektöründe lider bir şirket konumunda olduğunu dile getirdi. Zincirkıran şöyle devam etti: “Bir şirketi büyüten ve geleceğe doğru adımlarla ilerlemesini sağlayan unsurların en başında insan kaynağı gelmektedir. Biz de değerli çalışanlarımızla her geçen gün daha da büyüyen bir aileyiz. Ailemize katılmak isteyen her insan bizim için çok kıymetlidir. Bu süreçte kendilerine yaklaşımımızda gerekli saygı ve özeni maksimum düzeyde göstermeye çalışıyoruz. Bunun ödüllendirilmesi de bizim için ayrıca büyük övünç kaynağıdır.”