Karadeniz Perakende Zirvesi önemli mesajlarla başladı

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından düzenlenen Karadeniz Perakende Zirvesi, bugün (1 Kasım) Trabzon’da başladı. Perakende.org Zirve’yi yerinden takip ediyor

Karadeniz Perakende Zirvesi önemli mesajlarla başladı

TPF tarafından düzenlenen Karadeniz Perakende Zirvesi bugün yoğun bir katılımla başladı. Zirve’nin açılış konuşması, TPF Başkanı Mustafa Altunbilek ve Karadeniz PERDER Başkanı Osman Kalafat tarafından yapıldı. Mustafa Altunbilek açılış konuşmasında son günlerdeki süpermarketlerde et satışı konusuna da değinerek et satışının sadece indirim marketlerde satışa sunulmasının haksız rekabete neden olacağını belirtirken: “Tüketicinin sepetinin daha ucuza dolması için devletimizin vereceği her göreve hazırız.” dedi.


P & G Lokal Perakende Kanalı Direktörü Armağan Sunerli ise Türkiye'nin yatırım için çok doğru bir lokasyon olduğunu belirterek konuşmasına başladı. Sunerli sözlerine: "Perakendede büyümenin formatı artık değişti. 2017 yılında hızlı tüketim sektörü yüzde 14 oranında büyüdü." diyerek devam etti.


CNN Türk Ekonomi Müdür Emin Çapa ise "Yeni Bir Çağ Başlıyor, Tarih Kırılıyor" başlıklı konuşmasıyla sahneye çıktı. Çapa konuşmasında: "Enflasyonla gelen büyüme büyüme değildir. Yerel zincirlerin yerel üreticileri desteklemesi lazım çünkü babalarınızın dedelerinizin yaptıklarıyla dünyayı değiştiremezsiniz.Geçmiş bilgi ve alışkanlıklar elimizi, ayağımızı bağlar; kurtulmalıyız." dedi.