Kanserden korunmanın yolları Agora Kadınlar Kulübü’nde

Agora Alışveriş Merkezi’nin, ziyaretçilerini daha ayrıcalıklı ve özel hissettirmek amacıyla düzenlediği ve birbirinden önemli konukları ağırladığı Agora Sohbetleri yenilendi. 27 Ekim Cuma günü saat 16.00’da Kadınlar Kulübü Etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek Agora Sohbetleri’nin konusu ise; “Kanserden Koruyucu Beslenme”

Kanserden korunmanın yolları Agora Kadınlar Kulübü’nde

5’inci yılını dolduran Agora Kadınlar Kulübü Etkinlikleri, 2017 yılında yeni içerikleri ile katılımcılarını ağırlıyor. Kadınlar Kulübü bu sene birbirinden güzel workshop çalışmaları ile sezona farklı bir başlangıç yaptı. Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı’na özel, 27 Ekim 2017 Cuma günü 16.00-17.00 saatleri arasında, Kent Sağlık Grubu Uzman Diyetisyeni Gamze Gültekin’in konuk olacağı Agora Alışveriş Merkezi’nde “Kanserden Koruyucu Beslenme” konusu ele alınacak. Agora Kadınlar Kulübü Etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek söyleşide  dinleyiciler; sağlıklı gıdalar ve kanserden korunmak için nasıl beslenilmesi gerektiğini, hangi besinlerin kansere karşı koruyucu etkisi olduğunu, hangi gıdaların ise kanser için risk taşıdığını öğrenebilecek. “Kanserden Koruyucu Beslenme” konulu söyleşide sağlıklı olmanın yolunun neden sofradan geçtiği, sağlıklı beslenmenin şifrelerinin neler olduğu, kanser ve beslenme arasında nasıl bir bağ bulunduğu anlatılacak. 

 

Günümüzün amansız hastalıklarından olan kanser ile ilgili araştırmalar her geçen gün artarak devam ediyor. Yapılan çalışmalar sonucunda her 100 kanser vakasından 9’unda beslenme ve diyet  değişiklikleri ile hastalığın seyrinin değiştiği tespit edilirken her 100 kanser teşhisinin 5’inin de sağlıklı vücut kilosunun korunması ve dengeli  beslenme ile önlenebileceğini ortaya çıkıyor. Agora Kadınlar Kulübü de evdeki yemek düzeninden sorumlu kadınlara ulaşarak ev halkının sağlığını korumak ve daha sağlıklı nesiller yetiştirmek adına kanser-beslenme ilişkisine dikkat çekiyor.

 

Kasım ayı içerisinde de Agora Kadınlar Kulübü’nde alanında uzman konukları ağırlayacak ve farklı atölye çalışmalarına yer verecek olan Agora Alışveriş Merkezi’nin etkinlikleri için detaylı bilgiyi www.agoraizmir.com web sitesi ve Agora Danışma Noktası’ndan edinebilirsiniz.