Intersport 2013’te yüzde 30 büyüdü

Spor ürünleri perakendecisi Intersport, Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Dünyaca ünlü spor markalarını bünyesinde bir arada sunan Intersport, 2013 yılında yüzde 30 büyüme oranı yakaladı. Intersport’un 2014 yılı hedefi ise beş mağaza daha açarak, yüzde 25’lik bir büyüme elde etmek

Intersport 2013’te yüzde 30 büyüdü

Türkiye’de 18, globalde ise 5 binden fazla mağazasıyla dünyanın en büyük spor perakendecisi olan Intersport, müşterilerine sporla ilgili aradıkları her şeyi aynı çatı altında bulma olanağı sağlıyor. 2004 yılında bir Türk iş adamının girişimleriyle Türk spor ürünleri pazarına adım atan marka, 2011 yılı itibarıyla tamamen yabancı sermayeli Fourlis Group şirketi tarafından satın alınarak Türkiye’de yeniden yapılandı. Intersport, 2013 yılında yüzde 30’luk bir büyüme oranı yakaladı. 2014 yılında ise yüzde 25 oranında bir büyüme öngörülüyor. Intersport, 2014 yılında mağaza sayısını ise 23’e çıkarmayı hedefliyor.

Türkiye’de spor ürünleri satışı artış gösterdi
Geniş ürün yelpazesiyle dünya spor markalarını Türk tüketicisiyle buluşturan Intersport Türkiye Genel Müdürü Aydın Kanatlı 2013 yılı değerlendirmesi ile ilgili şunları söylüyor: ”Türkiye’de haftada 1-2 kez spor yapılıyor ve kişi başı spor ürünleri harcaması yıllık 10 – 15 Euro arasında değişiyor. Avrupa’da bizden daha profesyonel spor yapılıyor ve bu rakam 100 Euro’ya kadar çıkabiliyor. Şu an spor kategorisinde Avrupa’nın 5 – 10 yıl önceki halindeyiz. Türkiye’de spor perakende pazarı hızla gelişiyor. Tüketiciler bilinçleniyor ve spor bilincimiz artıyor. Bu da spora ayrılan bütçemizin arttığını gösteriyor. Intersport olarak 2013 yılını yüzde 30 büyüme oranı ile güzel bir şekilde kapatıyoruz. 2014 yılında ise yüzde 25’lik bir büyüme yakalayarak beş mağaza daha açmayı hedefliyoruz. Anadolu’da spor ürünlerine ilgi oldukça fazla... Bu bakımdan yeni mağaza açma hedefimizi öncelikle bu bölgede gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.”

Online alışveriş sitesi ile tüm Türkiye’ye sporu ulaştırıyor
Spor tutkunları ile daha fazla noktada buluşabilmek için online alışveriş sitesini hayata geçiren Intersport, Türkiye’nin her köşesine sporu taşıyor. Mağazalarının olmadığı şehirlerde de kişilerin, spor ile ilgili tekstil, ekipman, aksesuar ve ayakkabı gibi ihtiyaç duyulan her şeye tek tıkla www.intersport.com.tr  üzerinden ulaşmasını sağlıyor.  Intersport, online alışveriş sitesi ile koşu, futbol, basketbol, outdoor, tenis, yüzme, paten, kış sporları, masa tenisi, voleybol, boks, beyzbol, kaykay gibi spor dallarına ait tüm ürünleri sporseverlerin beğenisine sunuyor. Online alışveriş sitesinde de mağazalarındaki geleneğini sürdüren Intersport, ürünlerini sitede kategorik düzen ile sergiliyor. Böylece kişilerin sporla ilgili aradığı ürünleri kolayca bulmalarını sağlıyor.