Tissot saatlerine 4 ödül birden

Tissot, Uluslararası Zaman Ölçme Yarışması’nda (International Timing Competition) dört ayrı ödülün birden sahibi oldu

Tissot saatlerine 4 ödül birden

Kazanan saat mekanizmaları, İsviçre Le Locle’da bulunan Haute Ecole Arc’da zorlu mekanik koşullar ve şoklar altında test edilerek Kronograf, Klasik ve Tourbillon saat kategorilerinde ödüle layık görüldü. Besançon Gözlemevi’nin resmi sertifikalı laboratuarları tarafından ve İsviçre Resmi Kronometre Kontrolü (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres, Le Locle) tarafından yürütülen bilimsel, teknik ve kültürel süreçler sonrasında belirlendi.


Kronograf Saat Kategorisi 1’incilik ödülü: İlk kategori olan “Kronograf” kategorisinin lideri (572 puan) ile Tissot Chemin des Tourelles oldu. Koleksiyon adını İsviçre Le Locle’da bulunan, 1907’de ilk Tissot atölyesinin kurulduğu ve günümüzde de halen Tissot Merkezinin yer aldığı sokak olan Tissot Chemin des Tourelles’den almaktadır. Saat, Tissot koleksiyonunun bir parçası olarak markanın yenilikçi ve geleneksel değerlerini sergilemekte ve saat üretimi sanatı ile özellikle Tissot’nun bu alandaki uzmanlığını kutlamaktadır.


Klasik Saat Kategorisi 1’inci, 2’nci ve 3’üncülük Ödülü: Tissot, Klasik Saat kategorisinde birinci, ikinci ve üçüncülük ödüllerinin de sahibi oldu. Kategorinin birincisi, 2013 yılında da birincilik ve ikincilik dereceleri alan Tissot T-Complication (sağ taraftaki model) oldu (908 puan). Bu ödül ayrıca Tissot saatlerinin kalite istikrarını gözler önüne sermektedir. İkinci (798 puan) ve üçüncülük (754 puan) ödülünün sahibi ise, güncel Tissot koleksiyonuna ait Tissot Bridgeport (sol alttaki model) oldu.


Tissot saatlerinin kalite ve hassasiyeti, kurulduğu yıldan bugüne benzer yarışmalarda onaylanmış ve ödüllendirilmiştir. Bu tarz yarışmalar, Tissot markasının sınırlarını zorlamasına ve rekabetçi pazarda kendini kanıtlamasına olanak sağlamaktadır. Bu sayede Tissot, lüks saatlerin satın alınabilir fiyatlarla sunulabileceği konusundaki sözünün sadece bir iddia olmadığını kullanıcılarına kanıtlamaktadır. Günümüzde Tissot, saat üretimi yolunda her gün paha biçilmez yeni bilgi ve deneyim kazanmaya devam ederken; onu bugünlere getiren geçmiş güzel günleri hatırlıyor, eskisinden daha dinamik ve motive bir şekilde ilerlemeye devam etmektedir.