Selpak “Tuvalete Merhaba” platformuna ödül

Selpak tarafından çocuklara kişisel hijyen alışkanlıkları kazandırılması amacıyla başlatılan “Tuvalete Merhaba” platformu, Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği tarafından düzenlenen gecede, Etkinlik Pazarlaması-Roadshow dalında birincilik ödülü aldı

Selpak “Tuvalete Merhaba” platformuna ödül

Selpak, Prof. Dr. Bengi Semerci Enstitüsü ile gerçekleştirdiği işbirliğiyle; ilk olarak 2011 yılında sosyal medya üzerinde hayata geçirdiği “Tuvalete Merhaba” platformunun ikinci yılında, üç şehirde, dört farklı noktada gezici “Tuvalete Merhaba Eğitim Evleri” kurarak, bin 250 anne ve babanın eğitim almasını sağladı. 

Selpak, kendisine ödül getiren “Tuvalete Merhaba” projesi ile aynı zamanda yıllardır sahiplendiği “kişisel hijyen” alışkanlıklarının erken yaşlarda kazandırılmasını sağlayarak toplumun gelişimine de önemli ölçüde katkıda bulunuyor.

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD) tarafından önceki gün (13 Kasım) düzenlenen gecede, 20 farklı dalda, hedef kitle ile marka arasında ilişki kuran, bağlılık yaratan, satın almaya teşvik eden, somut, davetkar, katılımcı ve sonuçları ölçülebilen pazarlama iletişim faaliyetleri ödüllendirildi.

Selpak Tuvalete Merhaba projesi hakkında:
Temizlik kağıdı sektörünün lider markası Selpak’ın Prof. Dr. Bengi Semerci Enstitüsü işbirliğiyle hayata geçirdiği “Tuvalete Merhaba” platformu, 2011 yılında sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinde başlatıldı.  Tuvalet eğitimi gibi önemli bir süreçte anne-babaları bilgilendirmek, kulaktan dolma bilgiler ile hareket etmelerini önlemek ve doğru kişisel hijyen alışkanlıkları kazandırmak için hayata geçirilen platformda, anne-babaların tuvalet eğitimi hakkında destek bekleyen tüm soruları en fazla 2-3 saat içerisinde kişiye özel şekilde cevaplanıyor.

Prof. Dr. Bengi Semerci Enstitüsü’nün makalelerinin de bulunduğu sayfada, anne-babalar birbirlerinin deneyimlerinden faydalanıyor, bilgilendirici kısa videolarla birlikte gerçek ailelerin “Tuvalete Merhaba” hikayeleri izlenebiliyor. 70 binin üzerinde takipçisi olan platforma her gün yeni anne-babalar katılmaya devam ediyor.

Facebook’taki platformun büyük beğeni görmesi üzerine anne-babaları birebir de bilgilendirmeye karar veren Selpak, Haziran ayı boyunca İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç şehirde, dört farklı noktada “Tuvalete Merhaba Evleri”  kurarak, bin 250 anne-babayı tuvalet eğitimi konusunda yüz yüze bilgilendirdi.  Ebeveynler, Selpak Tuvalete Merhaba Evleri’nde çocuklarının tuvalet eğitimi için hazır olup olmadığını öğrenerek bu süreci keyifli ve rahat geçirmenin yollarıyla ilgili bilgi alırken, çocuklar da aynı süreçte eğitmen desteğiyle eğlenceli vakit geçirdi.