Premium kahve markası Juan Valdez artık Türkiye’de

Premium kahve markası Juan Valdez artık Türkiye’de

Uzun yıllardır yiyecek, içecek ve hizmet sektöründe hizmet veren Honest Holding, dünyanın ilk ve tekpremiumkahve markasıJuanValdez’i Türkiye’deki kahveseverlerle buluşturuyor. 1927’den beri Kolombiya’da kahve yetiştiren ünlü marka, her damak tadına uygun aromalarıyla Türkiye’de de geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor.

Türkiye’nin istihdamına katkı sağlayacak

Kolombiya’da ve dünyada 500’den fazla mağazası olan JuanValdez, Türkiye’de açacağı mağazalarla birlikte istihdama da katkı sağlayacak. Latin Amerika ülkeleriyle iyi ilişkiler geliştirdiklerini vurgulayan Paraguay İstanbul Fahri Konsolosu ve Honest Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Deveci, ünlü markanın Türkiye’ye yatırım yapması için uzun zamandır çeşitli girişimlerde bulunduklarını söyledi. Ünlü markanın Türkiye’de faaliyetlere başlamasının ülke ekonomisine döviz katkısı sağlayacağını vurgulayan Deveci, “Latin Amerika ülkeleriyle yıllara dayanan dostluk ve ticaret ilişkilerimiz bulunuyor. Şirketimiz, Latin Amerika pazarı için Türkiye’de öncü bir firma. Bu sebeple JuanValdez markası ile Türkiye pazarında ortaklık kurduk. Önümüzdeki dönemde Türkiye genelinde açılacak zincir mağazalarla birlikte ülke ekonomisine döviz girişi sağlamakla birlikte, istihdam da yaratacağız.lansmanımızı 14 Şubat’ta yapmayı planlıyoruz. Hedefimiz yakın dönemde 100 mağazaya ulaşmak” diye konuştu.

Türkiye pazarı orta doğu, avrupa ve asya’ya kapı açacak

Markanın uluslararası başkan vekili SebastianMejia ise Türkiye pazarına girmiş olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Kolombiya kahvesi onlarca yıldır dünyada bir kalite ölçütü oldu. Dünyadaki tek olan %100 Kolombiya premium kahvemizin deneyimini ve geleneğini partnerimiz Honest Holding ile birlikteTürk kahve tutkunlarına sunacağız. Türkiye pazarının, markamızın Orta Doğu, Avrupa ve Asya’da daha fazla tanınmasına kapı açacağına inanıyoruz” dedi.

40’a yakın kahve çeşidiyle alternatif lezzetler sunan JuanValdez, Ocak 2022’den itibaren ünlü marketlerin raflarında ve online market platformlarında yerini alacak. Marka ilk etapta uygun fiyat politikası ile müşterilerine tanışmayı amaçlıyor.