Outlet Center İzmit’te tiyatro ve çocuk oyun alanı yenilendi

Türkiye’nin ilk outlet merkezi Outlet Center İzmit’te amfitiyatro ve çocuk oyun alanları minik ziyaretçiler için yenilendi

Outlet Center İzmit’te tiyatro ve çocuk oyun alanı yenilendi

Kocaeli’nde alışveriş merkezi dâhilinde, açık alanda ve ücretsiz en büyük tiyatro ve çocuk oyun alanı yenilenen haliyle artık Outlet Center İzmit’te. 1997 yılından bu yana hizmet veren Outlet Center İzmit, fabrika satış mağazaları merkezindeki tiyatro ve çocuk oyun alanı yenilenme çalışmalarına 18 Temmuz günü başlamıştı. Yenilenme çalışmalarının başlamasından tam 55 gün sonra Kurban Bayramı arifesinde 10 Eylül 2016 Cumartesi günü hizmete girdi.


Toplam 805 metrekare alan üzerindeki tiyatro alanı, tribünü ve çevresini kaplayan oturma bölümleri, dış alana dayanıklı ahşap malzeme ile yenilenerek kapasitesi 370 kişiye çıkartıldı. Sahne, tribün ve oyun gruplarının komple üzerini örten tente, iklim şartlarına yüksek mukavemetli malzemeler ile yenilendi. Tribünün arka kısmı toplam 44 metrekare dikey bahçe ile süslendi.


Çocuk oyun alanı kısmının zemini, canlı renkler ile çocuk sağlığına en uygun malzeme olan 6 santimetre EPDM malzemeyle yenilendi. Salıncaklar, kaydıraklar, asılmalı ve tırmanmalı oyuncaklarla 16 yaşına kadar olan tüm çocukları eğlendirecek çocuk oyun alanı, aynı anda 70 çocuğun oynayabileceği oyun gruplarıyla yenilendi.