Minikleri eğiten oyuncaklar Adana Optimum'da

Bilinçli anne babaların, çocuklarına oyuncak alırken hem onların eğlenmesini hem de bir şeyler öğrenmelerini düşünerek karar vermeleri gerektiği bildirildi. Eğitimevi Yayın Grubu ve Eğitim Araçları Pazarlama Müdürü Erhan Şalva, Adana Optimum’da açtığı stantta velilere uyarılarda bulundu

Minikleri eğiten oyuncaklar Adana Optimum'da

Şalva, “Oyuncaklar, çocuklarda görsel dikkat ve hızlı düşünme becerilerini geliştirmeli. Bu nedenle oyuncak alırken eğitici yönü mutlaka sorgulanmalı. Çünkü oyuncak gerçekten çocuk gelişiminde önemli bir konudur. Bunun yanında özellikle 0-12 yaş grubu için seçilecek kitaplara da özen gösterilmeli. Kitaplar da tıpkı oyuncaklar gibi çocuğun gelişimine katkı sunmalı ki amacına ulaşabilsin” dedi.

Eskiden oyuncak çeşitleri sınırlıyken şimdi ilerleyen oyuncak teknolojisi ile çok farklı oyuncaklar üretilmeye başladığını kaydeden Şalva, “İster kız olsun ister erkek, her cinse göre çok fonksiyonlu çok detaylı oyuncaklar üretiliyor. Bu oyuncaklar ailelerin de istediği şekilde tasarlanıyor. Hem eğlendirici hem de eğitici” diye konuştu.