Metro Türkiye ve Gastronometro sponsorluğunda dünyaca ünlü şefler Türkiye’de

Bu yıl 5.’si düzenlenecek olan ve gastronomi tutkunlarının heyecanla beklediği Gastromasa Konferansı, Metro Türkiye ve Gastronometro’nun ana sponsorluğunda 30 Kasım’da İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak

Metro Türkiye ve Gastronometro sponsorluğunda dünyaca ünlü şefler Türkiye’de

Yaratıcılığın önemli unsurlarından “ilham” temasının işleneceği Gastromasa’nın açılış konuşmasını ise Metro Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Boris Minialai gerçekleştirecek.

 

Dünyaca ünlü şeflerin çalışma atölyeleri ve özel sunumlarla sahne alacağı ve bu yıl 5. kez düzenlenecek Gastromasa Konferansı, 30 Kasım Cumartesi günü İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde Metro Türkiye ve ülkemizin ilk gastronomi keşif platformu Gastronometro’nun ana sponsorluklarında gerçekleşecek.

 

Sektörün ileri gelenleri ve gastronomi tutkunlarını ağırlamaya hazırlanan Gastromasa’da dünya mutfaklarını temsil eden ünlü şefler kendilerine ilham veren unsurları, hazırladıkları özel sunumlarla ziyaretçilerle paylaşacak.  Dünya ile Türkiye gastronomisi arasında köprü kuran ve her geçen gün dünya gastronomisinde adından söz ettiren Gastromasa’nın açılış konuşmasını ise Metro Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Boris Minialai gerçekleştirecek.

 

Konferansla ilgili değerlendirmede bulunan Minialai, Metro Türkiye olarak her gün gelişen ve farklılaşan gastronomi sektörünü yakından takip ettiklerini, başta HoReCa olmak üzere tüm müşterilerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini eksiksiz karşılamak için sürekli çalıştıklarını belirtti.

 

Türk mutfağının daimiyetini sağlama ve gelecek nesillere miras bırakma misyonunu üstlenen Metro Türkiye ve Gastronometro’nun bu konferansın ana sponsorları olmasından mutluluk duyduklarını da söyleyen Minialai, “Türk mutfağı ve değerlerine sahip çıkmak, değerlerini korumak Metro Türkiye’nin temel amacı.

 

Bu nedenle şeflerin sadece Türkiye’de değil dünyada da hak ettikleri yere gelmelerine destek olmayı amaçlıyoruz.  Bu gaye doğrultusunda Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu olarak hayata geçirdiğimiz Gastronometro’da, HoReCa profesyonelleri ile uluslararası gastronomi dünyası arasında bir köprü oluşturuyoruz. 

 

Hayata geçirdiğimiz projelerle hem yerel hem de uluslararası gastronomi dünyasını Türkiye’nin yerel değerleriyle buluşturuyor, şefleri eğitim ve bilgi ile donatıyoruz. Metro Türkiye olarak Horeca sektörünü ve gastronomi dünyasını ürünlerimizle, eğitimlerimizle geliştirmeye ve iş birlikleri yapmaya devam edeceğiz.” dedi.