Komagene Saray Şerbeti Adana Optimum’da

Türkiye’de yeni nesil fast food olarak adlandırılan etsiz çiğ köfte markası Komagene, Adana Optimum Outlet Alışveriş Merkezi'nde açıldı

Komagene Saray Şerbeti Adana Optimum’da

AVM'nin market katında ziyaretçilerinhizmetine sunulan Komagene, çiğ köftenin yanında asırlık lezzetler olan 'Saray Şerbeti' ve 'Konak Şerbeti’ni de Adanalılara sunuyor.

Saray ve konak şerbeti, 15'inci yüzyılda saray mutfağında sadece helvahane adı verilen bölümde pişirilerek  halka sunuluyordu. O dönemde sadece varlıklı  kişilerin sofralarını süsleyen konak şerbeti, mübarek gün ve gecelerde de İstanbul`un meşhur çeşmelerine doldurulup, halka ikram ediliyordu.

Saray şerbetinin içinde ahududu, vişne, kuşburnu, zencefil, dut kurusu gibi bitki ve baharatlar bulunuyor. Konak şerbetinde ise portakal, limon, nane ve baharat karışımları bulunuyor. Hem serinlik hem de şifa kaynağı şerbetlerin gazlı içeceklere alternatif olarak sofralarda yer alıyor. Şerbetler sağlıklı cam şişede 1 litre ve 250 mililitrelik seçeneklerle tüketiciye sunuluyor. Komagene her ayın 15'inci gününde satışlarını yüzde 50 indirimli yapıyor.